MİMARİ PROJE DIŞINA ÇIKAN BÜFE İŞGALLERİ KALDIRILDI

MİMARİ PROJE DIŞINA ÇIKAN BÜFE İŞGALLERİ KALDIRILDI

Selimpaşa sahilinde mimari projeye aykırı olarak eklentiler yapan kafe ve büfelerin işgalleri, ilgililer tarafından kaldırılarak çevreye estetik görünümü geri kazandırıldı.

Silivri Belediyesi, Selimpaşa sahilinde bulunan büfe işgallerinin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalarını sürdürdü. Geçtiğimiz aylarda Kadir Has Üniversitesi arkasında, Halaskargazi Caddesi üzerinde 8 ayrı büfenin işgallerinin kaldırılmasının ardından şimdi de aynı caddenin sahil kısmında bulunan 4 adet kafenin eklenti ve ilaveleri ilgililerince kaldırıldı. Silivri Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Gecekondu Denetim ve Uygulama Birimi tarafından yapılan kontrol ve işlemlerin ardından, büfe sahipleri işgallerini ortadan kaldırdı.

 

IŞIKLAR GÖSTERİLEN HASSASİYET İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Işıklar, konu ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Kent estetiğini korumak, zaman içerisinde oluşan disiplinsizliklerin önüne geçmek amacıyla, birçok kez yapılan uyarıların ve tebligatların ardından işgallerin kaldırılması kararını aldık. Yıkım yapmak çözüm değil, aslolan bu düzenin kendiliğinden oluşmasını sağlamaktır. İşletmelerimizin düzeni sağlamak konusunda çaba göstermelerini arzu ederek, işgalleri kendileri kaldırmaları konusunda gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ederim.”


Kaynak: istanbulses / Silivri


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.