MİNİK BİLİM İNSANLARI İŞ BAŞINDA

MİNİK BİLİM İNSANLARI İŞ BAŞINDA

Pendik Belediyesinin Aile Çocuk Eğitim Merkezleri (AÇEM) içinde kurduğu deney ve robotik atölyeler yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte hizmet vermeye başladı

Her biri beyaz önlüklerini giymiş bir grup küçük bilim adamı,  kendileri için sağlanan özel odada büyük bir ciddiyetle çok önemli projeyi tamamlamaya çalışıyor. Önlerinde bitirmeleri gereken projenin birer şeması duruyor. Küçük parçaları özenle birbirine ekliyor, geleceğin dünyasını değiştirmek için yüklendikleri sorumluluğun bilinci içinde son derece dikkatle hareket ediyorlar.

Bilim kurgu filminden bir sahne değil, bu anlattıklarımız.  7-11 yaş arası çocuklar,  Pendik’te beş yerde birden bu anlattığımız olayı yaşamak için her hafta bir araya geliyor.  Pendik Belediyesinin Aile Çocuk Eğitim Merkezleri (AÇEM) içinde kurduğu deney ve robotik atölyeler yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte hizmet vermeye başladı. Hafta içi okul öncesi çocukların oyunla iç içe eğitim gördüğü, annelerin çeşitli seminerlerle eğitim aldığı, hatta düzenlenen kurslara katılarak kendilerini geliştirme şansı buldukları AÇEM’ler, cumartesi günleri de ilkokul öğrencilerine bu atölyelerde eşsiz bir deneyim fırsatı sunuyor. 

Fevzi Çakmak, Kavakpınar, Ahmet Yesevi, Kurtköy ve Velibaba Mahallelerindeki AÇEM’lerde kurulan her atölyenin 15- 16 kişilik kontenjanı bulunuyor. Ailelerin pendik.bel.tr veya ailemicinhersey.com sitesinden kayıt yaptırdığı çocuklar, cumartesi günleri düzenlenen atölyelere kontejanlar dahilinde katılma şansı elde ediyor.  Basit makine düzenekleriyle sokak lambasından keşif aracına farklı araçlar yapan öğrenciler, bilim dünyasına keyifli bir adım atıyor.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.