‘MOBİL DERS ATÖLYELERİ’ DEPREM BÖLGESİNDE

‘MOBİL DERS ATÖLYELERİ’ DEPREM BÖLGESİNDE

AFAD tarafından Hatay iliyle eşleştirilen İBB, tüm olanaklarıyla deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Depremden etkilenen, ev, yurt, etüt merkezi olanaklarından mahrum kalan öğrenciler de unutulmadı. Derslerinden geri kalmamaları için İBB’nin ‘Mobil Ders Atölyeleri’, Hatay’da görev yapmaya başladı.

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesindeki çalışmaya, gönüllü öğretmenler destek veriyor. Konu tekrarları, soru çözümleri, birebir ve grup çalışmaları ile öğrenciler hem uzun zamandır uzak kaldıkları sosyal ortama kavuştu, hem de yeniden sınav sürecine dahil olmaları sağlandı.

Ders Atölyesi hizmetinde mobil araçların yanı sıra Antakya’da kurulacak ‘sabit eğitim merkezi’ ile de öğrencilere destek sunuluyor. İstanbul’daki atölyelerde yapılan tüm çalışmalar aynen deprem bölgesindeki eğitim çadırında da gerçekleşecek.

Bilgisayarlı çalışma odaları ve en az 20 kişilik sınıflar oluşturuldu. Öğrenciler, günlük rutin ders programlarının dışında istedikleri zaman ders çalışabilecek, olanaklardan faydalanabilecek.

ONLİNE EĞİTİM DESTEĞİ DE VERİLECEK

Mobil Ders Atölyesi çalışmaları kapsamında, işlenecek eğitim programı öğrencilerin ihtiyacına ve eksik kaldıkları konulara göre belirlendi. Öğrenciler, gönüllü öğretmenlerden aldıkları yüz yüze eğitimin yanı sıra mobil otobüsteki bilgisayarlarla ibbonlinedersatolyeleri.istanbul adresine girerek yapay zeka destekli online eğitim çalışmalarına da dahil olabiliyor.

SEMİNERLER İLE ADAPTASYONA KATKI

İBB’nin gönüllü öğretmenleri, Hatay’daki depremzede öğrencilere rehberlik hizmeti de verecek. Yaşadıkları zorlu süreci atlatmaları, sınavlara ve derslerine hızlı bir şekilde konsantre olabilmeleri için çeşitli seminer programları da düzenlenecek. Doğru ders çalışma yöntemleri, stres yönetimi ve sınava hazırlanma süreçleri anlatılacak.

BİNLERCE KİTAP VE YARDIMCI KAYNAK GÖNDERİLDİ

Hatay’da eğitime verilen destek, ders atölyeleri hizmetiyle sınırlı kalmadı. Mobil atölye ile birlikte çantadan yapıştırıcıya, defterden cetvele, kalemden pastel boya takımına kadar eğitim-öğrenim için gerekli malzemeler ücretsiz şekilde öğrencilere ulaştırıldı. Ayrıca, sınavlara hazırlanan öğrenciler için yüzlerce LGS v YKS hazırlık kitabı ile birlikte hikaye ve romanlardan oluşan yüzlerce kitap da Hatay’a gönderildi.

gavrapmsbtdij8qyf01heuf5.jpg

k1a0rrxuv57jmzej42xfehmt.jpg

5etcfaI4opjo9hp3sxgbtau0.jpg

bonxmtxw7jz36ovpkv2cludk.jpg

xkoff2ye9oddyupsvlnatqkb.jpg

g9dhoesjc5p7cluzplyrqbtb.jpg

eqwh5m2kalfoyhue6tfxnybr.jpg

wnlbmjxztswok5g9sdfkrqe3.jpg

m9hwabdjkgkbcylqlujh6rt3.jpg

emh8xzvifspwbuc9aanljkx4.jpg

ftzpvwds2afx4cqkbzn9iaur.jpg

swtficp2nyg4x9ugq1veemru.jpg

pzjm2qlgk47orynoqcmtyfwu.jpg

lzenyc9y4xIaprgv78hbumjd.jpg

hznzaxspcgbtcqk23j618yog.jpg

uarskfmkzgoegyiw8j5t4lzw.jpg

rqs691fzqkhe0wegdfIot2zr.jpg

8wgjvzkfhqlu4dknnItmi5zp.jpg

qmu1wzqxkaf7jpsoxdvIlews.jpg

ma347ncjzemqwtssfx0962qk.jpg

cz164sj5gnubl3asfkmuvrat.jpg

5iaukfd8mxp3bhztyczlwcnq.jpg

79aqlensazup4h6uxwcftbIt.jpg

1cp7zxamtk3ncg5ersogbnay.jpg

v96o8sf1ldIxdecgj23gqqav.jpg

amvgsgxxcrbuj5Itoqwzlfhb.jpg

mkcpo7xsksyo3fI5l08y4wwi.jpg

26aq4h8gqtsfxdypjccrawol.jpg

decnagquntq46mwkjw9y1ero.jpg

bodoeqxzwv9zl7Iapk0hryv6.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.