Mobil Sağlık Rehberlik Aracı Projesi Yürürlükte

Mobil Sağlık Rehberlik Aracı Projesi Yürürlükte

 

Büyükşehir, IOM iş birliğiyle dezavantajlıvatandaşlara ve göçmenlere yönelik Mobil Sağlık Rehberlik Aracı Projesiuygulanıyor.

 

AdanaBüyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Göç ve Göçmenİşleri Şube Müdürlüğü ve UluslararasıGöç Örgütü (IOM) iş birliğiyle yürütülen Göçmen Koordinasyon ve Uyum Merkezi’ndehizmetlerin yaygınlaştırılması, ulaşılabilirliğin arttırılması, göçmen ve yerelhalktan daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşılabilmesi açısından hazırlanan "Mobil Sağlık Rehberlik AracıProjesi" hayata geçirildi.

SAĞLIKHİZMETİ, EVDE BAKIM BİLGİLENDİRMESİ, GEZİCİ KUAFÖR, FARKINDALIK OTURUMLARI…

Buproje ve araçla birlikte dezavantajlı bölgelerde yaşayan dezavantajlıvatandaşlar ve göçmen unsurları ile çadır alanlarında yaşayan ihtiyaçsahiplerine SGDD/ASAM, IOM ve Göçmen İşleri Müdürlüğü Şubesi personeli ileziyaretler düzenleniyor.

Aile ve Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü Evde Bakımve Doktorlu Ekip Hizmetleri kapsamında Adana Büyükşehir Belediyesi, IOM ve SGDD/ASAM ile ortak yapılançalışma neticesinde Seyhan İlçesiMürseloğlu Mahallesi’ndeki tarım alanlarındaki çadırlarda zorlu koşullardayaşayan tarım işçileri ve ailelerine yönelik sağlık taraması ve hizmetiverildi.

Bu ziyaretler kapsamında temel sağlıkhizmetlerine erişimde sıkıntı yaşayan vatandaşlara yönelik olarak evde bakımbilgilendirme hizmetleri, belediye sağlık hizmetleri sunumu, gezici kuaföraracı ile saç kesimi, farkındalık oturumları gerçekleştirildi.

Ziyaretler kapsamında ihtiyaç sahibi olduğutespit edilen hanelere hijyen kiti dağıtımı gerçekleştirildi.

Aylık periyotlar halinde belediye sağlıkhizmetleri dezavantajlı bölgelerde sürdürülecek.

ihIcqz1eupgjcave2dmo6khk.jpg

5fjmu0eevo9rxpkI6qwzhysc.jpg

06uyc9dcvwjamr7uqwki8esf.jpg

yecmnhwplk5Iqnr83kdmdw9o.jpg

luz6e7wunv4ydhrjbflg3b5p.jpg

cklmzeofzdsjte2nkxagdwbn.jpg

wgmpaaurjqkrz2o5h978wyni.jpg

uszjxtewoxfl2nuy41t9fhkn.jpg

c6id8hayse1jn2jtdz4u7f3m.jpg

1twpmws6hhxdffn04es3luce.jpg

dgmtyzszk6rr1p793vubxjbq.jpg

cxthwqnd4mg6gransfl2fb0d.jpg

utp72ygxlzww58back41qntj.jpg

z0opj3b9nI8xm2qfsxgrpvjt.jpg

g7rn9ysroepk5gbpovjxdhfv.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.