MUHTARLARDAN GÜRKAN’A ZİYARET

MUHTARLARDAN GÜRKAN’A ZİYARET

MUHTARLARDAN GÜRKAN’A ZİYARET

Muhtarların doğrudan demokrasinin gerçek temsilcisi olduğuna dikkat çeken Gürkan, muhtarlığın onurlu ve kutsal bir görev olduğunu söyledi. Edirne Belediyesi’nin bir büyükşehir belediyesi olmadığını bu nedenle de köylere istenilen ölçüde destek olamadıklarını, ama bu konuda ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, mahalle muhtarları ile de sık sık görüşerek, sorunlara birlikte çözüm aradıklarını söyledi.

İmkanlar ölçüsünde muhtarların ve mahalle halkının taleplerini yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Gürkan, devam eden altyapı ve üstyapı çalışmaları hakkında da muhtarları bilgilendirdi. Altyapı çalışmalarının belediyeciliğin en zor ve en maliyetli işi olduğuna dikkat çeken Gürkan, ekonomik krizin çalışmaların üzerindeki etkilerinden de bahsetti.

Daha sonra söz alan Edirne Köy Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatih Kıyga, Belediye Başkanı Recep Gürkan’a davetleri için teşekkür ederek, bütün muhtarların Muhtarlar Günü’nü kutladı.

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyon Başkanı Sedat Tosun da “Hem Muhtarlar Günü’nde bizi konuk ettiğiniz ve bizleri yalnız bırakmadığınız için hem de desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İrfan Tasmalı da muhtarlığın kutsal bir meslek olduğunu söyledi. Tasmalı, “Edirne Belediyesi, bizlerin yaşadığı sorunları doğumdan ölüme kadar çözen bir belediye. Biz muhtarların dertleri bitmiyor. Bizim ne arabamız var, ne paramız, ne de bütçemiz var. Sizler de öğretmen olmanız nedeniyle öğrencileriniz dertlerini çabuk anlıyorsunuz. Başkanımız elinden geldiğince bütçesi el verdiğince bizim dertlerimizi çözüyor. Hepimiz ülkenin durumunu biliyoruz. Edirne, devletine görevini yapan, vergisini ödeyen 81 il içinde 7. ya da 8. sırada. Bu bizim için göğüs kabartıcı bir şey” ifadelerine yer verdi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tarihi Belediye Binası önünde muhtarlar ile hatıra fotoğrafı çektirdi.Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.