Münir Köseoğlu Koşusu'nun galibi Juno Moneta oldu

Münir Köseoğlu Koşusu'nun galibi Juno Moneta oldu

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak gerçekleştirilen koşu, 2400 metre mesafe çim pistte yapıldı.

2022 yılı Münir Köseoğlu Koşusu'nu, Hatice Güneş'in sahibi olduğu Juno Moneta (Halicarnassus - Serial Sinner / High Chaparral) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazandı. Murat Cavcav yetiştirmesi, Hüseyin Güneş'in antrenörlüğünü üstlendiği 5 yaşındaki doru kısrak elde ettiği bu sonuçla üst üste dördüncü, toplamda ise sekizinci birinciliğini hanesine yazdırmış oldu.

Merhum Asli Üyemizi andığımız koşuda Josephine (Luxor - Gloria / Mujtahid) ikinci olurken, Burakşah (Powerscourt - Kansas / Kahyası) üçüncü, Peaky Blinders (Justenuffhumor - Flight Attendant / Fliers Fantasy) dördüncü, Quick Key (Invincible Son - Mahperi / Unaccounted For) de beşinci olarak mücadeleyi tamamladı.

Koşunun galibi Juno Moneta için bitiriş derecesi 2.35.11 olurken, farklar 3 Boy - 1,5 Boy - Burun - Boyun şeklinde sonuçlandı.

Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi Hatice Güneş'e kupasını Derinsu Köseoğlu verdi.

Cevdet Köseoğlu kazanan safkanın antrenörü adına Hatice Güneş'e plaketini takdim etti.

Hüseyin Cahit Köseoğlu ise kazanan safkanın jokeyi Halis Karataş'a plaket verdi.

Törene Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı ve Kulübümüz Genel Saymanı Adil Mert Kaya ile davetliler de katıldı.

 

Münir Köseoğlu

1922 yılında Sakarya 'da doğan Münir Köseoğlu, Deniz Harp Okulu 'ndan mezun oldu. Öğrenciliği sırasında başladığı atletizm spor dalında milli atlet olarak Türkiye ve Avrupa 'da birçok derece aldı. Sporu bıraktıktan sonra atletizm hakemliği yapan Köseoğlu, Deniz Kuvvetleri 'nde çeşitli görevlerde bulundu. 1957 -1958 yılları arasında ABD 'de ihtisas yaptı ve Deniz Harp Akademisi 'ne girdi.1960 yılında Milli Birlik Komitesi Üyeliğine seçildi. İsveç Büyükelçiliği 'ne danışman olarak atandı. At sahipliği de yapan Köseoğlu, 1978 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. 2002 yılında aramızdan ayrılan Münir Köseoğlu 'nu anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

6cuuotbc0rxka4d7gzslz1ns.jpg

h0bdx8hecoruammaxl1sgg6p.jpg

sb1wvpxhkkyrgvrl794te0jy.jpg

1wodz4j6wqtsfhv0ecmrruvb.jpg

qkuiIupagodtdsrxk0rhzojl.jpg

khtvhdp7kvouxyw6ob8edn31.jpg

a6I9lm1zqhr7dhm8n5s3stwk.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.