Mustafa Alver Koşusu'nu Valeria kazandı

Mustafa Alver Koşusu'nu Valeria kazandı

3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının birincilik mücadelesi verdiği koşu, programın 5. mücadelesi olarak sentetik pistte 2000 metre mesafede gerçekleşti.2024 yılı Mustafa Alver Koşusu'nu (KV-7/D); Yusuf Atlı tarafından yetiştirilen, Sinan Bilal'in sahibi olduğu, Kübra Şentürk tarafından antrene edilen 4 yaşındaki doru kısrak Valeria (Torok - Anka Kuşu / Mountain Cat) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

10 safkanın katıldığı koşuda ikinciliği, Khan Khan Baby elde ederken, Super Nice isimli safkan üçüncü, Osolimia dördüncü ve Anadolu Baharı da beşinci oldu.

Koşunun galibi Valeria için bitiriş derecesi 2.05.87 olurken, farklar 1/2 Boy - 2 Boy - Burun - 2,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Cengiz Çam'a kupasını, merhum Mustafa Alver'in kızı Deniz Tuncer verdi.Törene, Yönetim Kurulu Üyemiz Yüksel Göktürk ile davetliler de katıldı.

 

Mustafa Alver

1937 yılında İzmir'de doğan Mustafa Alver, İstanbul Beylerbeyi'nde bulunan Deniz Astsubay Hazırlama Okulu'ndan mezun oldu. Mecburi hizmetini Deniz Kuvvetleri'nde tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Genç yaşlarda adım attığı atçılık camiasında at sahibi olarak 1988 yılında "İcra" isimli safkanıyla Başbakanlık Koşusu'nu kazandı. Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği'nin kurucu üyelerinden olan Alver, dernekte başkanlık görevinde de bulundu. 1994 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. 2001 yılında aramızdan ayrılan Mustafa Alver'i, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

h5eqmImahn6vit2n1yu80jro.jpg

gc7s6rhjotpaebldkonleqrd.jpg

bhpw6ualomxqwIzdabmoyt7i.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.