Mustafa Ergin Koşusu'nu Oğlum Kayra kazandı

Mustafa Ergin Koşusu'nu Oğlum Kayra kazandı

4+ yaşlı safkan Arap atlarının birincilik mücadelesi verdiği yarış (KV-7 / DHÖW), 1200 metre mesafe kum pistte yapıldı.

2022 yılı Mustafa Ergin Koşusu'nu jokeyi İsa Akyavuz ile start alan, Metin Arslan'ın sahibi ve Şemsettin Toydemir'in de yetiştiricisi olduğu Oğlum Kayra (Magrip - Kebir Güzeli / Alaz) geçen yıl olduğu gibi kazandı. Vedat Önder'in antrene ettiği 9 yaşlı al at bu galibiyetiyle kariyerindeki 19'uncu birinciliğini elde etmiş oldu.

9 safkanın katıldığı koşuda Bilirkişi (Kaizbert - Şıpsevdi / Haberbatur) ikinci olurken, Özakbey (Özhaber - Suğla / Antepli) üçüncü, Yutangirdap (Kaizbert - Hasmin / Hastay) dördüncü ve Boztepebeyi (Gobakbey - Kandemirkızı / Emiroğlu) de yarıştan beşinci olarak ayrıldı.

Koşunun galibi Oğlum Kayra için bitiriş derecesi 1.26.08 olurken farklar ise 3,5 Boy - 1,5 Boy - Boyun - 5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası şeref tribününde düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Metin Arslan'a kupasını merhum Mustafa Ergin'in kızı Doç. Dr. Esma Ergin Kuru takdim etti.

Feridun Ergin kazanan atın jokeyi İsa Akyavuz'a, Tekman Belediye Başkanı Mustafa Ergin de kazanan atın antrenörü adına Metin Arslan'a plaketi verdi

Törende İbrahim Ergin Elazığ Hipodrom Müdürü Muhammet Demirçelik'e günün anısına plaket takdim etti.

Mustafa Ergin

23 Kasım 1955 yılında Elazığ'ın Yurtbaşı ilçesinde doğan Mustafa Ergin, ilkokul eğitimini tamamladıktan sonra hayvancılık ve seracılık alanında çalışmaya başladı. 30 Mart 1994 yılında mahalli idare seçimlerinde Yurtbaşı Belediye Başkanı olarak seçildi. Görevi süresince Yurtbaşı Belediyesi'ne önemli hizmetlerde bulunarak, istihdam alanları oluşturdu. Elazığ Hipodromunun Yurtbaşı İlçesi'ne yapılmasına destek veren Mustafa Ergin, at sahibi olarak Bey Bora, Filika, Erginer ve Kaplanbey isimli safkanlarıyla önemli yarışlar kazandı. 9 Mart 2018 yılında görevi başında vefat eden Mustafa Ergin'i anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

Ioyriuozcl25qcfyehwwkedf.jpg

2Iranioc5ygx8busz0pjtqxn.jpg

0azvzkchf8lm4bwyfdtigert.jpg

tw7e9yzuusqcifmyarxen1pn.jpg

bnl2v8eus4owy5bfcdIhrosk.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.