MÜZİK AKADEMİSİ’NDEN MUHTEŞEM YIL SONU KONSERİ

MÜZİK AKADEMİSİ’NDEN MUHTEŞEM YIL SONU KONSERİ

16 Haziran 2022

Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi genç yetenekleri keşfetmeye ve onlara akademik alanda destek vermeye devam ediyor. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında Müzik Akademisi’nde eğitim gören 40 öğrenci, Atakent Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen yıl sonu konseri ile izleyenleri mest etti.

Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Müzik Akademisi 2021-2022 eğitim yılının kapanışını düzenlenen yıl sonu konseri ile yaptı. Farklı yaş gruplarından 40 öğrencinin olağanüstü performansı izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Genç müzisyenleri aileleri ve müzikseverler bu özel günde yalnız bırakmadı. Bir akademi öğrencisinin babası ile yaptığı düet de izleyenlerden tam not aldı.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi: Hayalini kurduğum projelerin en önemlileri, gençlerimiz ve çocuklarımızla ilgili

Bir Küçükçekmeceli olarak yıllardır hayalini kurduğu  projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “ Hayal ettiğim projelerin en önemlileri gençlerimiz ve çocuklarımız ile ilgili projelerdir. Bizim için önemli olan gençlerimize, çocuklarımıza yol açmak ve merdivenin bir basamağı olabilmektir. Genç müzisyenlerimizin için  bu merdivenin bir basamağı Müzik Akademisi’dir. Müziğe gönül veren tüm gençleri tebrik ediyorum. Gençlerimizin gönül dünyasını besleyen müzik sonsuz olsun ” diye konuştu.

Performanslarıyla takdir topladılar

Dünya genelinde yaşanan Covid-19 pandemisi sebebiyle 2020-2021 eğitim ve öğretim yılını uzaktan eğitim ile geride bırakan Müzik Akademisi öğrencileri, geçtiğimiz dönemi yüz yüze eğitimle gerçekleştirdi. Genç yeteneklerin hem pandeminin etkisinden kurtulmaları hem de aldıkları eğitimi izleyenlere sunmaları amacıyla gerçekleştirilen yıl sonu konserinde; klasik müzikten caz müziğine, Türk halk müziğinden Türk pop müziğine en sevilen şarkılar seslendirildi. İki ve üç kişiden oluşan gruplar bağlama,  elektro gitar, klasik gitar, keman ve piyano eşliğinde en bilinen şarkıları seslendirdi ve dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Öğrencilere eğitim sonunda sertifika veriliyor

Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi’nde, ilçede ikamet eden 8-16 yaş aralığındaki gençlere; vurmalı çalgılar, keman, piyano, elektronik gitar, klasik gitar ve bağlama branşlarında eğitim veriliyor. Akademiye başvuran öğrenciler herhangi bir müzik bilgisine bakılmaksızın sadece yeteneklerinin ölçüldüğü Genel Yetenek Sınavı ile akademiye kabul ediliyor. Eğitim görmeye hak kazanan öğrencilere seçtikleri enstrüman doğrultusunda 2 veya 4 yıllık akademik müzik eğitimi veriliyor. Ayrıca İstanbul Okan Üniversitesi Konservatuvarı Müzik Bölümü ile yapılan işbirliği protokolü kapsamında eğitimini başarı ile tamamlayan öğrenciler eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanıyor.

bnukjqxdzys7ojbtxtqck4w2.jpg

6qkhwyak72sjnsa8pdytIg13.jpg

8be5dhujkz1lmpdrfsy7srnf.jpg

n5el3fdtxzsjrvIh8eyoyxqd.jpg

eIxwdsnryhg584tztv9ky0kp.jpg

7wazsvmpchzhlykkmnlIje2b.jpg

au6gxpyaskdx9p7kIsl5zctf.jpg

gjlkorcqesg94no3n57c1Iym.jpg

anna5bvxycrvdtjrw8kig26f.jpg

ab4xrtwiyggfedjs9xwyt2ma.jpg

ha7dujvhkxqgpmclsfwtw1qm.jpg

lwubecdskv3coreip7vtudz6.jpg

wi84uhxhIgvbttcyaqz1jeof.jpg

2w9h7gwhfadxrnymtoz3kybf.jpg

qesbpavhf6p2tsl9koudumnr.jpg

qc8kameqnuzswhIrxy6xopa5.jpg

iev0ucswaIozh6lymd8u7nr9.jpg

tevfu5uwIhvmrzlky21etzxb.jpg

ncliphevqamkhdfquwobfr92.jpg

wdlb5aovf8pngfv30h1md6jk.jpg

uhjp2m49gdtewc6g71ikosar.jpg

jwfkgyckteonlud9hbq7vib5.jpg

bzybvlsgvxk0asn5dgipqpy9.jpg

bzguI1izsl9rm4oxjf5csqha.jpg

wfuv19mxernygw3cglhc2yok.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.