Necmettin Nursaçan Kağıthanelilerle buluştu

Necmettin Nursaçan Kağıthanelilerle buluştu

Kağıthane Belediyesinin ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği Hasbahçe söyleşilerine konuk olan ünlü İlahiyatçı Necmettin Nursaçan ‘’T..

Kağıthane Belediyesinin ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği Hasbahçe söyleşilerine konuk olan ünlü İlahiyatçı Necmettin Nursaçan ‘’Terör başladığından beri harcanan para, bu ülkenin kalkınmasına harcansaydı bu ülke cennet olmaz mıydı?’’ dedi.  Nursaçan Hoca söyleşisinde birliktelik vurgusu yaparak; ‘’Biz et ve tırnak gibi, ruhla beden gibi bir ve beraber olduk. Çanakkale’de beraberdik o yüzden Çanakkale geçilemedi. Milli Mücadele’de, Kıbrıs’ta birdik. Biz bir olursak kimse bizi yenemez, güçleri yetmez’’ şeklinde konuştu.

Ünlü ilahiyatçı Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarını ele aldığı konuşmasını, anlattığı bir hikayeyle sonlandırdı:

‘’Vaktiyle bir yerde sarı, siyah ve alaca renkte 3 tane tosun otluyordu. Bir gün canavar karşılarına dikildi ve dedi ki: ‘Yalnızlık benim canıma yetti. Beni de aranıza alır mısınız?’ –‘Eğer rahat durursan, bize zarar vermezsen bizimle beraber gezebilirsin’ dedi tosunlar. Canavar ‘tamam’ dedi ve birlikte dolaşmaya başladılar. Aradan biraz zaman geçti, canavar huysuzlandı. Sarı tosunun yanına giderek: ’Benim seninle bir derdim yok. Siyah tosunla da bir derdim yok, ikinizi de severim ancak şu alaca tosun çok şımarık, size hiç benzemiyor burnu çok havada. İzin ver de onun işini bitireyim.’ dedi. Canavar sarı tosunun aklına fitneyi yerleştirmişti. ‘Olur, ne istiyorsan yap’ dedi sarı tosun ve canavar oracıkta alaca tosunu yedi. Aradan biraz daha zaman geçti, canavar yine huysuzlandı. Yine sarı tosunun yanına giderek ‘Benim seninle bir derdim yok, seni severim bilirsin ama şu siyah tosun son zamanlarda çok değişti. Artık bizi dinlemiyor, kendi başına hareket ediyor. İzin ver de onun işini bitireyim’ dedi. Sarı tosun ona da ‘olur’ dedi. Canavar siyah tosunun da işini oracıkta hallediverdi. Aradan biraz daha zaman geçince canavarın yine canavarlığı tuttu ve bu defa tek kalan sarı tosuna saldırdı. O an sarı tosun aynen şunu söyledi. ‘Ye beni. Ben bugün yenilmedim. Alaca tosunu yemene izin verdiğim gün yenildim.’ dedi. Bu kıssadan bize kalan hisse; birlikte rahmet vardır, ayrılıkta azap vardır. Biz ne zaman ki birbirimizden ayrılırsak o zaman canavarlar dört koldan saldırırlar.’’ 


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.