Nevzat Zaimoğlu Koşusu'nda galibiyete Sarafim uzandı

Nevzat Zaimoğlu Koşusu'nda galibiyete Sarafim uzandı

3 yaşlı safkan Arap taylarının boy gösterdiği koşu, 1400 metre mesafe çim pistte gerçekleştirildi.

2022 yılı Nevzat Zaimoğlu Koşusu'nu, Zeynep L. Atman'ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu Sarafim (Gelibolu - Özgür Bike / Rikardo) jokeyi Halis Karataş ile kazandı. Metin Acar'ın antrene ettiği al erkek tay, kariyerinin üçüncü startı olan bu mücadeleden de galibiyetle ayrılarak 3'te 3 yapmış oldu.

Merhum Nevzat Zaimoğlu'nu andığımız yarışta Mister Win (Kaizbert - Tumbulhaber / Haberbatur) tabelanın ikinci basamağında yer alırken, Yürek Star (Kayayürekli - Starrubi / Druid) üçüncü, Arapçelik (Kaizbert - Yamalı / Palaz) dördüncü, Rock Iron (Sultan De Faust - Nargüzeli / Yavuzca) da beşinci oldu.

Koşunun galibi Sarafim için bitiriş derecesi 1.32.74 olurken, farklar Baş - 4 Boy - 1,5 Boy - 3,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarışın ardından düzenlenen törende, kazanan safkanın sahibi adına antrenör Metin Acar'a ödülünü Mehmet Zaimoğlu verdi.

Törene Kulübümüz Başkanı Serdal Adalı, Kulübümüz Genel Sekreteri Ahmet Özbelge ve Kulübümüz Genel Saymanı Adil Mert Kaya da katıldı.
 

Nevzat Zaimoğlu

1927 yılında Elazığ'da doğan Nevzat Zaimoğlu, İstanbul Kabataş Lisesi'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Ticari Bilimler Akademisi'nde eğitimini tamamladı. Ticaret hayatına atılan Zaimoğlu, uzun yıllar sanayi sektöründe faaliyet gösterdi. Ağabeyi, Talat Zaimoğlu gibi yarış atlarına olan ilgisi sebebiyle yarış ve yetiştiriciliğe başladı. Yetiştirdiği ve koştuğu safkanlarla birçok önemli koşu kazandı. Tulşah isimli safkanıyla 1973 yılı Hatay Koşusu'nu, Tulrah ile 1979 yılı Tarım ve Orman Bakanlığı Koşuşu'nu ve Tulhak ile 2. kez 1981 yılı Hatay Koşusu'nu kazanma başarısı gösterdi. 1987 yılında aramızdan ayrılan Nevzat Zaimoğlu'nu anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

0nhrato2c9bujyesvhrq8Ifu.jpg

k3xw5yqbpfak1jucznrmseiv.jpg

dlvwdlbjuzyupeh38h05vef9.jpg

7lqxbwlf68jnjhkugpnogfxv.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.