Ofisinizi Güzelleştirmek İçin Pratik Dekorasyon Fikirleri

Ofisinizi Güzelleştirmek İçin Pratik Dekorasyon Fikirleri

Çalışma ortamlarını, ofislerinizin dekorasyon tasarımına yön vermek ve psikolojik olarak bazı unsurların yan yana getirilmesi sayesinde kusursuz parçaların oluşturulmasına benzer.

Çalışma ortamlarını, ofislerinizin dekorasyon tasarımına yön vermek ve psikolojik olarak bazı unsurların yan yana getirilmesi sayesinde kusursuz parçaların oluşturulmasına benzer. Günümüzde ev dekorasyonlarından farklı bir şekilde ofis dekorasyonları için birden fazla odak noktasının daha iyi bir çalışma ortamı oluşturmasına yardımcı olmak için farklı tarzda dekorasyon tasarımlarına ihtiyaç duyulur. Bahsettiğimiz durumları standart önerilerin dışına çıkarıp personellere uygun şekilde hizmetlerin sunulması, sektörlere göre uygun biçimlerde dekorasyonların yapılması gerekir. Sizlerin kendini rahat hissetmesi için üretkenliğinizin en yüksek olduğu ortamı yakalamak için dekorasyonunuzu oluşturan materyalleri ve resimleri etrafınıza saçıp mutluluğunuzu her zaman en yüksek seviyelerde yaşayıp Motivasyonunuzu yüksek seviyelere çıkarıp verimli bir çalışma günü geçirmeniz mümkündür.

ilginizi çekebilir : Ofis dekorasyonu iç mimarlık firmaları

ofis-tasarim-modeli-3.jpg

  1. Çalışma Ortamlarınızı Aydınlatın!

Ofislerin dekorasyonu için en çok önem verilen konulardan biri ışık seçiminin ve konumun doğru olduğudur. Çalışma masalarının başında saatlerce odaklanmak ve bazı belge ve bilgisayarların başında bazı zamanlarda gözlerinizin ve bedenlerinizin ne kadar yorulduğunu anlamak mümkün olmayabilir. Ayrıca ışık seçiminde beyaz ışık seçip uykularınızın kaçmasına ve odaklanma problemini bitirmek için tercih edilebilir. Bazı araştırmalar Baz alındığında beyaz ışığın gözü diğer ışıklara nazaran daha çok yorduğu bazı uzmanlar tarafından dile getirilmiştir. Ancak sarı ışığın olduğu ortamlarda loş bir görünüm yarattığı için birçok kişinin uykusunu getirdiği gözlemlenmiş ve çalışmaları zor bir hale getirildiği kanıtlanmıştır.

  1. Ofis Dekorlarınız İçin Raflarınızı Tasarlayabilirsiniz!

Ofisleriniz ve çalışma ortamlarınızda mutluluğunuzu arttırabileceğiniz objelere yer verebilir ve farklı raflar oluşturabilirsiniz. Böylelikle düzenli bir görünüm elde edebilir ve sevdiğiniz eşyaların dışında sevdiğiniz kişilerin fotoğraflarını görmek sizleri mutlu edecektir.

  1. Farklı Materyalleri Boyayıp Raflarınıza Yerleştirebilirsiniz!

Ofislerinizin rengine ve raflarınıza göre boyamış olduğunuz aksesuarlarınızı tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem yeni ürünlere para vermek zorunda kalmazsınız ve kendi emekleriniz ile oluşturduğunuz materyallerinizi ofislerinizde sergileme fırsatı bulabilirsiniz.

ilginizi çekebilir : villa dekorasyonu

ofis-tasarim-modeli-4.jpg

  1. Ofislerinizde Canlı Çiçeklere Yer Verebilirsiniz!

Kitaplığınızda ve masanızda oluşturmuş olduğunuz raflarınızda canlı çiçekler bulundurup ortamın enerji yayıp ve negatif enerjiyi ortamdan silebilirsiniz. Ayrıca radyasyon bulunan ortamlarda yani elektronik cihazların yüksek yoğunlukta olduğu ofislerde doğadan parçalara yer vermek ofislerin güzelleştirilmesi için oldukça önemlidir.

  1. Ofislerinizde Yumuşak Yastıklara Yer Verebilirsiniz!

Ofislerde yumuşak yastıklar bulundurmak gün boyunca PC başında çalışan personellerin sağlığı için oldukça önemlidir. Kullanılan sandalyenin oturma yüzeyinde ve sırtın yaslandığı bölgelerde bu yastıkların kullanılması işlerinizi daha konforlu bir alanda yapmanıza olanak sağlar. Ayrıca bu yastıklar fiziksel sağlığınız için oldukça faydalı olur. Canlı renklerden oluşan yastıkların kullanımı ofisinizin havasına farklı bir renk katacaktır.

  1. Masanızın Etrafında Takvimlere Yer Verebilirsiniz!

İşlerinizin takibini oldukça iyi yapmanızı sağlayacak takvimleri, masalarınızın yakınlarında bulundurmanız da fayda vardır. Ayrıca farklı renklerde ve desenlerde tasarlanmış takvimler kullanmak, ofislerinizin farklı bir havaya girmesine olanak sağlar.

  1. Fotoğraf Albümleri ve Çerçeveler Kullanıp Sevdiklerinizi Yanınızdaymış Gibi Hissedebilirsiniz!

Birçok insan hayatının önemli bir bölümünü çalıştığı alanlarda geçirir. Bu yüzden çoğu zaman manevi bir güce ihtiyaç duyarız. Ofislerimizin güzel görünmesi için ve manevi bir güç alabilmek için ofislerimizde sevdiklerimiz ile çekindiğimiz fotoğrafları kullanmak oldukça yaratıcı bir fikirdir. Bunun dışında sevdiğiniz film yıldızları, roman karakterleri ve farklı posterleri uygun şekilde kullanarak ofisleriniz de farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

  1. Şık ve Konforlu Sandalyeler Tercih Edin!

Zamanın büyük bölümünü geçirdiğiniz ofislerinizde çalışma alanlarınızın konforlu ve renkli olması sizlere birçok konuda olumlu katkı sağlayacaktır. Zaman geçirdiğimiz sandalyelerin rahat olması sağlığımız adına oldukça önemlidir. Ayrıca kullanılan şık görünüme sahip olan sandalyelere bir de konfor eklenince hem fiziksel hem de manevi olarak kendinizi iyi hissedeceksiniz ve ofislerinizin görüntüsünü güzelleştirmiş olacaksınız.

daha fazlası için : https://www.dominand.com/

ofis-tasarim-modeli-14.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.