ÖĞRENCİLER DARÜLACEZE'Yİ ZİYARET ETTİ

ÖĞRENCİLER DARÜLACEZE'Yİ ZİYARET ETTİ

Eyüp Belediyesi gençlik merkezlerinde eğitim gören öğrenciler, Darülaceze'nin çınarlarını ziyaret etti.

Simurg 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı kapsamında Gençlik Merkezleri'nde eğitim gören yaklaşık 50 öğrenci, velileri ve öğretmenleri ile Darülaceze'ye özel bir ziyaret gerçekleştirdi. Aşure ikramı yapılan Darülaceze'nin yaşlılarına; içerisinde sabun, kokulu taş, havlu, tarak, çorap gibi ürünlerin olduğu özel hediyeler de verdiler.. Hediye edilen ürünler ise Simurg atölyelerindeki öğrenciler tarafından hazırlandı. Toplumumuzun çınarları yaşlılarla sohbet eden gençler, onların tecrübelerini dinlediler. Keyifli sohbetlerin yapıldığı ziyaret yaşlıların yüzünde tebessüme neden oldu. Darülaceze'de uzun süre yaşlılarla vakit geçiren gençler daha sonra hep birlikte icra edilen fasıla katıldı. Dinleti, Simurg öğrencileri, sanat eğitmenleri ve Darülaceze'de bulunan ses sanatçıları ortaklığında oluşturulan koro tarafından icra edildi. Gençler ve yaşlılar birlikte eğlenceli vakit geçirdiler.

Darülaceze'deki yaşlılar, Eyüp Belediyesi'nin gençlerinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirirken, mutlulukları yüzlerine de yansımıştı.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.