Öğrenciler Zeytini Yaşayarak Öğrendi

Öğrenciler Zeytini Yaşayarak Öğrendi

Türkiye’nin en önemli zeytin ve zeytinyağı üretim merkezlerinin başında Edremit ilçesinde öğrencilere zeytinin tarladan sofralara olan yolculuğuna şahit oldu.

Edremit İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Tarımsal Üretim ve Tarladan Sofraya Gıda Güvenilirliği Bilincinin Oluşturulması Projesi” kapsamında, 75. Yıl Ortaokulu 6/E sınıfı öğrencileriyle birlikte ilçenin zeytin ve zeytinyağı sektöründeki köklü kuruluşlarından Ferhatoğlu Grubu’nun Güre Mahallesi’ndeki zeytinliğinde hasat yapıldı. Bölgenin önemli geçim kaynaklarından olan zeytinin dalından sofraya kadar olan yolculuğu gösterildi. Zeytin hasadının nasıl yapıldığını uygulamalı olarak öğrenen öğrencilere, zeytinyağının nasıl elde edildiği de anlatıldı.

Öğrencilere; Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit Belediye Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, Edremit İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sabriye Akçay, Edremit Ziraat Odası Başkanı Ali Yılmaz Diker, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Ciğer ve Ferhatoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı M. Agah Ferhatoğlu da eşlik etti.

jkqbunebrglhavugkx3a9tdp.jpg

7u3bz1smopukI5m2gtqef0vk.jpg

4owtnlrkyequwIrmhcb7g5dj.jpg

phsrInvpgn0y6zhv2dl1mfui.jpg

wc02qtro8g3zp7xclymiutxd.jpg

ukgIgpyopbdrxevved2xl0cm.jpg

pksegztqn23xuoIesynzwrav.jpg

2cnmbmz6xdua4auwnjghgzft.jpg

huk60oeu2cl4r7jpgwysnjmb.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.