Öğrencilerin İmdadına Esenyurt Belediyesi Koştu

Öğrencilerin İmdadına Esenyurt Belediyesi Koştu

Zamanlayarışan zabıta ekipleri öğrencilerin umudu oldu

Esenyurt Belediyesi, ilçede YKS(Yükseköğretime Geçiş Sınavı)'ye kimliğini unuttuğu için giremeyecek durumda kalan öğrencileri motorize ekipleriyleİlçe Nüfus Müdürlüğüne götürerek geçici kimlik çıkarttı. Zamanla yarışanekipler, öğrencileri dakikalar kala sınava yetiştirip geleceğini kurtardı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Esenyurt’ta da YKSheyecanı vardı. İlçe genelindeki okullarda gerçekleşen sınav için gerekli tümönlemleri alan Esenyurt Belediyesi, kimliğini unuttuğu için sınava giremeyecek durumda olan gençlerin geleceğinikurtardı. Esenyurt genelinde sınav öncesi teyakkuzda bekleyen EsenyurtBelediyesi Zabıta ekipleri, sınav heyecanından dolayı kimliği unutan gençlerin imdadınakoştu. Ekipler, iki gün boyunca sınava giremeyecek durumda kalan ve hayâlleri yıkılmak üzere olan7 gencin umudu oldu. 

“HayatımBitti Gibi Düşündüm”

Sınava dakikalar kala kimliğini çıkartmak içinseferber olan zabıta ekiplerine teşekkür eden öğrenci Rabia Yılmaz, “Kimliğimyoktu, ‘Bensınava giremeyeceğim!’ dedim ve hatta ağlamaya başladım. O arkadaş olmasaydı, hayatım tamamen bitmiş gibiydi. Hemen yardım etti.‘Merak etme seni yetiştireceğim’ dedi. O güveni sağlayınca ‘Tamam korkmama gerek yok’dedim. Rahat bir şekilde geldim ve sınava yetiştim. Seferber olan herkese çokteşekkür ederim” dedi.

“GetiripYetiştirdiler”

Esenyurt Belediyesi Zabıta ekipleri, kimliğinikaybettiği için İlçe Nüfus Müdürlüğünde kızına geçici kimlik çıkartanSebahattin Karakaya kızı Hatice’nin de umudu oldu. “Çocuk dün de sınava girmişve nüfus cüzdanını kaybetmişti” diyen Karakaya yaşananları şöyle anlattı:“Arkadaşlar baktılar ki biz sınava yetişemeyeceğiz, sağ olsun aldılargetirip yetiştirdiler. Esenyurt Zabıta Müdürlüğüne çok teşekkür ederim, ellerine kollarınasağlık.  Çocuklar bir sene boyunca busınavı bekliyor. Bu çocukların hayatını da etkiliyor. Sınava girmezse bir senegeriye gidiyor. Allah tüm çocuklarımıza, herkese hayırlı sınavlar nasip etsin.Bizim derdimiz onlar, onlar için uğraşıyoruz.”

ZamanlaYarıştılar

Esenyurt’ta iki gündür öğrenciler için terdöktüklerini aktaran zabıta Hızır Yüksel, öğrenciyi sınavına yetiştirdiği içinçok mutlu olduğunu ifade etti. Yüksel, “Okul kenarlarında paklanmış araçlariçin ve aynı zamanda okula geç kalan öğrencileri yetiştirmek için müdürlüğümüztarafından burada görevlendirildik. Burada da bir arkadaş kimliğini kaybetmiş. Bu nedenle bize başvurdu. Acil bir şekilde kendisini motora bindirdim.İlçe Nüfus Müdürlüğüne giderek geçicikimlik çıkarttık ve getirdik. Belediyemizin yapmış olduğu uygulama neticesindeöğrenciler sınavına yetişti, biz de çok mutlu olduk. Bir yılın kaybolmamasıadına çok iyi oldu” şeklinde konuştu.

ÖğrenciVe Velilere İkram

Ayrıca belediye ekipleri mobil ikram araçlarıve zabıta ekipleriyle YKS öncesinde sınav heyecanı yaşayan öğrencileri veaileleri ziyaret ederek hem su, meyve suyu, kek gibi yiyecek içecek ikramındabulundu hem de başarılar diledi. 

iufth3sr7a6rpze81umfbvwe.jpg

zc8tldzblvahr0mc2nesgon6.jpg

birkwdtyv6lg7snotfvourqz.jpg

04asedmxu7z25cshx1tktw6b.jpg

ivd0ma1holcn9oyblbemcuqj.jpg

3xkmzrmg5ieolhn4gf0cpwt9.jpg

z2q8kk0hmotnxwl1gugnz6dd.jpg

Itkynquclwuomffgmdvard0x.jpg

yxbpteaycfmxs5kgIlwz2re7.jpg

mcrpekybphljd6wIhy84lun9.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.