Oktay Aksu,  “Sarıyer’de yeni bir başlangıç için aday oldum”

Oktay Aksu, “Sarıyer’de yeni bir başlangıç için aday oldum”

CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Oktay Aksu, yerel basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı Oktay Aksu,  bu kez basın mensuplarıyla bir araya gelerek Sarıyer’e neden aday olduğunu ve seçildiği takdirde hayata geçireceği projelerini anlattı.

Oktay Aksu, ‘Aday olup kazandığım takdirde ilk günden itibaren halkımızın içine karışıp, sorunları dinleyen ve çözüm odaklı bir başkan olacağım. Toplumun geniş bir kesiminden görüş ve öneriler alarak bir yönetim planı oluşturacağım. Şu an ki belediye yönetiminin sürmekte olan bir aş evi projesi var. Bu önemli hizmetin temelini atan arkadaşlarımıza ve başkanımıza teşekkür ediyorum’ dedi.

Oktay Aksu, “Çocuklarımızdan gençlerimize, yaş almış yurttaşlarımıza toplumun her kesimine karşı önemli projelerimiz var. Her şeyden önemlisi Sarıyer’de bir Tıp Merkezi ve çocuklarımıza yönelik bir diş polikliniği için harekete geçeceğiz. Özellikle yaş almış insanlarımızın sağlık hizmetlerine en kolay şekilde ulaşabilmesinin yolunu açacağız. Yine kütüphane sayımızı arttıracağız. Sanat Akademisi, Santraç Akademisi kuracak, Şehir tiyatrolarını Sarıyer’imize taşıyacağız. Okul ihtiyacı olan mahallelerimizin bu ihtiyacını karşılamak için harekete geçeceğiz. Gençlerimizin hayali olduğunu çok iyi bildiğim bir Deney ve Bilim Merkezi’ni kuracağız. Yaşam Evlerimizin uygun olanlarını sosyal tesis haline getirecek, sosyal tesis sayısını arttıracağız’ diye konuştu.

Sarıyer’in en önemli sorunu olan tapu ve mülkiyet sorununun, bakanlık, belediye ve vatandaşlarla hep birlikte hareket edildiği takdirde çözülebileceğini belirten Aksu, ‘Bu konuda tüm kurumlar samimiyetle hareket ederse bu sorunu çok kısa bir sürede çözebiliriz’ dedi.

oktay1.jpg

oktay2.jpg

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.