OKULLARDA TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYON ÇALIŞMASI BAŞLADI

OKULLARDA TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYON ÇALIŞMASI BAŞLADI

02 Eylül 2022

Küçükçekmece Belediyesi, 2022-2023 eğitim- öğretim sezonunun başlamasına sayılı günler kala ilçedeki ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki eğitim kurumlarında temizlik, dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışması başlattı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentteki 193 okulda genel temizlik çalışmalarını sürdürürken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise okul bahçelerinde çevre düzenleme, ot temizliği ve yıkama çalışması gerçekleştiriyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ise ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon, bodrum kat ve zemin katlarda ise haşerelere karşı ilaçlama çalışması yürütülüyor.  

Eğitime olan katkısını faaliyetleriyle her fırsatta ortaya koyan Küçükçekmece Belediyesi, toplum sağlığını korumak ve geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek için okullarda temizlik ve dezenfeksiyon geleneğini bozmadı.  Yürütülen çalışmalarla, 12 Eylül’de açılması planlanan okullar, eğitime hazır hale getiriliyor.  

Başkan Kemal Çebi: Eğitime katkı sunmaya devam edeceğiz

Çocuklarda sağlığın ve eğitimdeki başarının önemli belirleyicilerinden olan hijyeni çok önemsediklerini ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Yarınımızın teminatı öğrencilerimizin daha temiz ve hijyenik bir ortamda eğitim almalarına olanak sağlamak için her sene olduğu gibi bu yıl da okullarımızda dezenfeksiyon ve temizlik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Küçükçekmece Belediyesi olarak yeni dönemde de eğitime katkı sunmaya devam edeceğiz. 2022-2023 eğitim -öğretim yılının tüm öğrencilerimize ve eğitim dünyasına başarılar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Kentteki 193 okul, yeni döneme hazırlanıyor

Yürütülen çalışmalar kapsamında ilçedeki okullarda genel temizlik yapılırken, sınıflar dezenfektanlarla dip-köşe temizleniyor. Okul bahçeleri sabunlu sularla yıkanırken, çevre düzenlemeleri ve çim biçme faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ise  ihtiyacı olan okullarda tadilat, bakım ve onarım işleri yapılıyor.  

3vzacrlowk7ojqwlud1pfped.jpg

cbqzor9at82f6hltfklm5pqg.jpg

a7vw2ftapx69jfmsk3vqcqh4.jpg

6s5qlzya9bogvftmodw3wyxm.jpg

gmkkceyfan4pg9jqbnutb3ov.jpg

hrvak24ejsjxnligdl0c3bwy.jpg

sxjjrywfemxuwqb9mz12pav6.jpg

3vu6skrpntj5e7klIxjfoidl.jpg

sr4yvnxdu2aqcz79b6wgholj.jpg

jn5w4l93quvgfrswmohbsIt1.jpg

rsmvleby6x72zg4o9k5f1baq.jpg

z1dfje3lh4qumt7yyxckifw2.jpg

0herzdyak6kubhplrznuqcxf.jpg

9avmgbfj8qe6Itcm7tex5ywp.jpg

fItipd1b5y9oj86egzqzbr3s.jpg

4nrs0fcumevxkwd9jov6hf8o.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.