OKUMA YAZMA KURSU YENİ MEZUNLARINI VERDİ

OKUMA YAZMA KURSU YENİ MEZUNLARINI VERDİ

Beylikdüzü Belediyesi'nin eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle hizmete açtığı Okuma Yazma Kursu'nun bu yıl ki dönemi de başarıyla son buldu. 7 ay boyunca emek veren toplam 35 kursiyer, katılım belgelerini alarak mezun oldu.

Beylikdüzü Belediyesi'nin ilçedeki okuma yazma oranını artırma hedefiyle hayata geçirdiği Okuma Yazma Kursu bu yıl ki mezunlarını da verdi. 7 aylık eğitim sürecinin ardından kursu başarıyla tamamlayan 35 öğrenci, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen törenle katılım belgelerini aldı. Bir dönem boyunca emek veren kursiyerlerin belgelerini ise projenin fikir sahibi olarak hayata geçirilmesini sağlayan Zehra Çalık, Beylikdüzü Belediyesi Başkan Yardımcısı Meltem Başa, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şeyma Yemişli ve eğitmen Çiğdem Gülbaş takdim etti.  Kursu tamamlayarak Halk Eğitim tarafından düzenlenen Yetişkinler 1. Kademe Okuma Yazma Sınavı'na giren öğrenciler, sonuçların açıklanmasının ardından okuryazarlık belgelerine de kavuşacak.

"Kursiyerlerimizin yaşadığı değişim bizleri çok mutlu etti"

Eğitimci kimliğiyle de başından sonuna kadar projenin destekçisi olan Zehra Çalık, "Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Okuma Yazma Kursu'nun bir dönemini daha noktaladık. Kursiyerlerimizin yaşadığı değişim bizleri çok mutlu etti. Yeni dönemde bu projeyi daha da geliştirip büyüteceğiz. Emek veren herkese yürekten teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Kursiyerler ise duydukları memnuniyeti dile getirerek Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve eşi Zehra Çalık'a teşekkür etti. Katılım belgelerinin takdim edilmesinin ardından öğrencilere, yaz döneminde pratik yapabilmeleri adına ödevler verildi.

wg9ysryt8frosxjwmxvhz4bp.jpg

pwtzhcjcdervqumo7gxa289b.jpg

lyojtlryhzs0mna3vgbdmjxw.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.