ÖNEMLİ DUYURU

ÖNEMLİ DUYURU

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ’nin 127. Maddesi ’ nin; Geçici 24. Maddesi Gereği Taşeronda Çalışan Personelin İşçi Statüsüne Geçişi Başvuru Sonuçları

Sarıyer Belediye Başkanlığında hali hazırda çalışmakta olan taşeron personelinin 696 sayılı KHK’ nin 127. Maddesinin geçici 24. Maddesi gereğince işçi kadrolarına geçirilmesi başvuruları ile ilgili Tespit Komisyonu tarafından yapılan ön inceleme sonucunda ( 1986 ) personelin başvuru evraklarının eksiksiz olarak teslim edildiği görülmüş ve başvuru evrakları ile ilgili esas incelemeye geçilmiştir.  Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri Kapsamında Çalıştırılmakta olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare Şirketlerinde İşçi Statüsüne Geçirilmesine İlişkin 375 Sayılı KHK ’ nın Geçici 23 ve Geçici 24. Maddelerinin Uygulanmasına Dair Usul ve Esaslara ilişkin tebliğin;

 

30 / 1 Maddesi gereğince “04.12.2017 tarihi itibariyle idarede veya idarenin şirketlerinde çalışıyor olmak ” hükmüne uymayan ( 37 ) personelin başvuruları reddedilmiştir.

30 / 2 - a Maddesi gereğince “ 657 sayılı Kanunun 48. Maddesi ’ nin ( A ) Bendi ’ nin ( 5 ) numaralı alt bendinde ” belirtilen şartları taşımayan ( 48 ) personelin başvuruları reddedilmiştir.

30 / 2 - b Maddesi gereğince “ Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak ” hükmüne uymayan ( 121 ) personelin müracaatta bulunduğu tespit edilmiş ve söz konusu personelin başvuruları reddedilmiştir.

29 / 1 Maddesi gereğince “ İşçi statüsüne geçirilme hakkından yararlanılabilmesi için personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımına ilişkin sözleşme olması gerekir ” hükmüne uymayan

 

ULAŞTIRMA MÜDÜRLÜĞÜNÜN SÖZKUR TURİZM OTOMOTİV PETROL ÜRÜNLERİ İNŞAAT TEMİZLİK HİZMETLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. İLE 2017 / 295843 İHALE SAYILI 215 ARAÇ İLE 104 ADET SÜRÜCÜ 2 ADET MAKAM ŞOFÖRÜ VE 4 ADET SORUMLU PERSONEL KİRALAMA HİZMET ALIMI ihalesi kapsamında başvuruda bulunan                  ( 99 ) personelin başvuruları reddedilmiştir.

 

TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN OBA ATIK YÖNETİMİ VE TAŞIMACILIK LTD. ŞTİ. İLE 2015 / 68441 İHALE SAYILI SARIYER BELEDİYESİ SINIRLARI İÇERİSİNDE EVSEL KATI ATIKLARIN TOPLANMASI, NAKLİ İLE CADDE VE SOKAKLARIN SÜPÜRÜLMESİ, YIKANMASI, KAMUSAL ALANLARIN TEMİZLENMESİ KENT TEMİZLİĞİ HİZMET ALINMI ihalesi kapsamı dışında kalan GERİ DÖNÜŞÜM, İDARE PERSONELİ VE KADEME PERSONELİNDEN müracaatta bulunan ( 37 ) personelin başvuruları reddedilmiştir.

 

“ SARBEL ORGANİZASYON TEMİZLİK SPOR HİZMETLERİ İNŞ. GIDA SAN. VE TİC.             A. Ş. İLE SARFİT SPOR HİZMETLERİ TURİZM REKLAMCILIK SAN. VE TİC. A. Ş. bünyesinde çalışan ( 31 ) personelin müracaatta bulunduğu, bu müracaatta bulunan personelin Sarıyer Belediye Başkanlığı bünyesinde personel ihalesi kapsamında çalışmadığı bu sebeple KHK kapsamında olmadıklarından söz konusu personelin başvuruları reddedilmiştir.

 

Esas inceleme kapsamında toplam ( 374 ) personelin başvuruları reddedilmiş, ( 1612 ) personel ise tebliğde belirtilen şartları taşıdıkları değerlendirilerek, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması öncesinde sınava girmeye hak kazanmıştır. Tebliğin ilan başlıklı 35. Maddesi gereğince www.sariyer.bel.tr adresinde yayınlanmasına Tespit Komisyonu ’ nca oybirliği ile karar verilmiştir.

 

EK                   : BAŞVURU KABUL VE RET LİSTESİ

 

TESPİT KOMİSYONU KARARINA İTİRAZ SÜRESİ İLANIN YAYIMINDAN İTİBAREN 4 ( DÖRT ) İŞ GÜNÜDÜR.

 

İTİRAZLAR İSTANBUL VALİLİĞİ BÜNYESİNDEKİ İTİRAZ KOMİSYONUNA YAZILI VE GEREKÇELİ OLARAK YAPILACAK OLUP BU YÖNDEKİ DİLEKÇELERİN BELEDİYEMİZ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’ NE VERİLMESİNİ TAKİBEN İSTANBUL VALİLİĞİNE GÖNDERİLECEĞİ HUSUSU BİLGİNİZE RİCA OLUNUR.

 

Başvurusu kabul edilerek sınava katılmaya hak kazanan kişiler listesi için lütfen tıklayınız.

Başvurusu kabul edilmeyerek sınava girmeye hak kazanamayanların listesi.

Başvurusu kabul edilmeyerek sınava girmeye hak kazanamayanların gerekçeli listesi.

 


Kaynak: istanbulses / Sarıyer

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.