ONUR YÜRÜYÜŞÜ’NDE GÖZALTINA ALINAN 8 KİŞİ HAKKINDA 3 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

ONUR YÜRÜYÜŞÜ’NDE GÖZALTINA ALINAN 8 KİŞİ HAKKINDA 3 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

6 Haziran tarihinde düzenlenmesi planlanan ancak polis tarafından müdahale edilen Onur Yürüyüşü’nde "kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama" suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İstanbul’da 26 Haziran tarihinde düzenlenmesi planlanan ancak polis tarafından müdahale edilen Onur Yürüyüşü’nde gözaltına alınan 8 kişi hakkında "kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama" suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

 LGBTİ+ Onur Yürüyüşü yapılması planlanan 26 Haziran’da, Beyoğlu Kaymakamlığı tarafından her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü yasaklanmıştı. LGBTİ+ Onur Yürüyüşü yapabilmek için Miss Sokak’ta toplanan kalabalığa polis müdahale etmişti. Polisin, eylemi izleyen AFP foto muhabiri Bülent Kılıç'ın boynuna bastırarak gözaltına alması da tepki çekmişti.

6 AYDAN 3 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENDİ

Bu sırada gözaltına alınan 8 kişi hakkında "kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama" suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.