Özel Olimpiyatların 15. Durağı Edremit Oldu

Özel Olimpiyatların 15. Durağı Edremit Oldu

Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (Tössed) tarafından Zihinsel engelli bireyleri, çeşitli spor dallarında diğer bireylerle bir araya getirerek toplumsal hayata katmayı hedefleyen Özel Olimpiyatlar Türkiye, Edremit ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde 15 Şehir, 25 Etkinlik sloganı ile gerçekleştirilen etkinliklerin 15. durağı Güre Atatürk Spor Salonu’nda 44 özel sporcu, 20 partner, 8 antrenör ve 2 hakemin katılımı gerçekleştirildi.

Özel Sporcular Oyunlarında antrenörler, öğretmenler ve gönüllülerin yanı sıra Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor kulübü altyapı sporcuları da partner olarak yer aldı.

Özel sporcuların partner sporcularla bir araya geldiği özel olimpiyatlarda mücadele gün boyu sürdü.

Etkinlik sonunda sporculara ödülleri Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Gerkuş, Özel Olimpiyatlar Etkinlik Koordinatörü Ali Üredi, Spor Direktörü Kerem İlgün, Edremit Sorumlusu Hikmet Ercan, Edremit Belediyesi Kültür Müdürü Cumhur Dokur tarafından verildi.

Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Gerkuş, “Özel sporcuları antrenman, müsabaka ve sosyal etkinliklerde bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, özel çocuklarımızın toplumla ilişkilerini güçlendirmek ve başarılarına daha fazla şahit olabilmek amacıyla bu oyunların önem taşıdığını vurgulayarak emeği geçenlere teşekkür etti.

sudqte02xhjuaiocvyhrcbkk.jpg

f69devvw3gbdr7ukpo1i4axt.jpg

elpreu8zxky4tznjhl0Iiuvg.jpg

lt7rpw0jfquwo2xpomc3xrdb.jpg

pnqaxct9lhkdzer5yqj2xfy6.jpg

j6bq5udnofelorIvsdepzjgx.jpg

cwofayg1vxtkl0s3ujpxwkIc.jpg

orre9vsyz2j5gdwzubyIlmbo.jpg

f9sjzscv5ye186jhp7Idurqt.jpg

q1odzmby06fxthcgtymrivsp.jpg

zzxgejou0q52jgshowb4dmkc.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.