ÖZTRAK: SARAYIN DERDİ CHP'Lİ BELEDİYELER

ÖZTRAK: SARAYIN DERDİ CHP'Lİ BELEDİYELER

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, koronavirüs salgını ile mücadele döneminde

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, koronavirüs salgını ile mücadele döneminde CHP'li belediyelerin çalışmalarının engellendiğini belirterek, "Saray virüsle değil, CHP’li belediyelerin verdiği hizmetlerle mücadele ediyor" dedi.

Öztrak, CHP genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Öztrak, koronavirüs salgınının insanların yaşamını ve geçimini tehdit ettiğini bildirdi. Bu süreçte CHP'li belediyelerin çalışmalarının engellendiğini öne süren Öztrak, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarına yardım kampanyaları nedeniyle soruşturma açıldığını, belediyelerin yıllardır halka yemek dağıtan aşevlerinin hesaplarına el konulduğunu belirtti. Öztrak şunları söyledi: "Saray virüsle değil, CHP’li belediyelerin verdiği hizmetlerle mücadele ediyor. Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlarımıza yardım kampanyaları nedeniyle hukuksuz soruşturma açılması, belediyelerin yıllardır halka yemek dağıtan aş evlerinin bile hesaplarına el konması, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin halka ücretsiz ekmek dağıtmasının yasaklanması, ve son olarak da adana Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı sahra hastanesinin yerinin mühürlenme girişimi, sarayın derdinin millet olmadığını gösteriyor. Halkımız, kibir abidelerinin siyasi husumet ve kinle, millete verilecek hizmetlere engel olmasını, salgında millet canıyla, aşıyla uğraşırken dahi kendi siyasi ikballerini düşünenleri elbette unutmayacaktır. seçim sandığı önüne geldiğinde bunun hesabını sormayı da bilecektir. Herkes müsterih olsun. Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyeleri, sarayın tüm engellemelerine rağmen, hemşerilerine hizmete, azimle, kararlılıkla devam edeceklerdir. İyilikte yarışımız sürecektir. Bundan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın." 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.