PEHLİVANLAR SİLİVRİ ER MEYDANINDA GÜREŞTİ

PEHLİVANLAR SİLİVRİ ER MEYDANINDA GÜREŞTİ

Silivri Belediyesi Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri bu yıl da ilgiyle izlendi. 500’e yakın güreşçinin katıldığı müsabakalarda Başpehlivanlığı Recep Kara kazandı.

Silivri Belediyesi’nin bu yıl 14. sünü düzenlediği Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri her yıl olduğu gibi bu yıl da nefes kesti. Silivrililerin ve güreş ağalarının da yoğun ilgi gösterdiği güreşlere, Çetin Ceylan güreş ağalığı yaparken, müsabakalarda Başpehlivanlığı Recep Kara kazandı. 13 kategoride 500’e yakın güreşçi yarıştığı yağlı güreşlere katılan herkese birçok ikramda bulunuldu. Güreşlere CHP İstanbul Milletvekili Bihlun Tamaylıgil, Silivri Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Salih Aynural, CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, DP Silivri İlçe Başkanı Halide Avlu, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, oda başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, spor kulübü başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.


MEZAR ZİYARETLERİ YAPILDI
Kavaklı’da güreşleri başlatan eski Belediye Başkanı Hasan Geyiktepe, 2014 yılı güreş ağası Lütfü Arıcıoğlu ve Kavaklı Yağlı Güreşlere ismini veren Pehlivan Yenici Mehmet, güreşler öncesinde mezarları başında ziyaret edildi.


IŞIKLAR: “MİLLİ DEĞERLERİMİZ VAR OLDUKÇA VARIZ"
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Kavaklı güreşlerinde; “Güreşlerimiz Kırkpınar ile başlayan, Orta Asya'dan çıkmış insan hümanizmini ve sevgisini yayan bu büyük milletin demlenmiş, birikmiş kültürünün en önemli mozaiğinden birtanesidir. Bizi var eden kültürel değerlerimizi yaşatırsak, millet olarak var olabileceğimizi hiç unutmamamız lazım. Bizim manimiz, türkümüz, koşmamız, yememiz, içmemiz, giyimimiz, güreşimiz, sporumuz hepsi bizi var eden milli değerlerimizdendir. Bugün 14. gerçekleştirdiğimiz Yenici Mehmet Yağlı Güreşlerimizin artan heyecanla sonsuza kadar yaşamasını temenni ediyorum. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu.


CEYLAN YENİDEN SEÇİLDİ
Silivri Belediyesi Geleneksel Yenici Mehmet Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin Güreş Ağası olan Çetin Ceylan, bu yıl da yeniden ağa seçildi. Ağalık kupasını ve altın kemerini Başkan Işıklar’ın elinden alan Ağa Ceylan, protokol üyeleri ile birlikte objektiflere poz verdi. Her yıl güreşlere manileriyle renk katan Kırkpınar Cazgırı Recep Koşan'a da, uzun yıllardır verdiği emekler nedeniyle Başkan Işıklar ve Güreş Ağası Çetin Ceylan tarafından altın kemer hediye edildi.


BAŞPEHLİVAN RECEP KARA OLDU
Güreşlerde dereceye giren pehlivanlara ödülleri, protokol üyeleri ve güreşlere katılan güreş ağaları tarafından verildi. Dereceye giren pehlivanlara birçok kişi ve kuruluş tarafından da çeşitli ödüller verildi. Mehmet Yeşil, Silivri Belediyesi 13. Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı kazandı.


SİLİVRİ BELEDİYESİ YENİCİ MEHMET YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ’NDE DERECEYE GİRENLER ŞU ŞEKİLDE;
Minik -1: Birinci; Abdulhamit mutlu, İkinci; Gürsel Eraslan, Üçüncü Yasin Ramazan Kılıç
Minik- 2: Birinci; Caner Baysan, İkinci; Arda Batı, Üçüncü; Burak Barış, Üçüncü Bulutcan Kuru
Teşvik- 1: Birinci; Alperen Atan, İkinci; Cihan Yaşar, Üçüncü; Sedat Karamık, Üçüncü; Mehmet Emin Oğuz
Teşvik- 2: Birinci; Berkay Ors, İkinci; Görkem Karabıyıkladan, Üçüncü; Batuhan Yapar, Üçüncü; Seyit Sert
Tozkoparan: Birinci; Enes Yüksek, İkinci Burak Yaman, Üçüncü Enes Çoşkun, Üçüncü Mert Erdal
Ayak: Birinci; Ahmet Faruk Oğuz, İkinci; Oğuzhan Çavdar, Üçüncü; A.Emin Çatıkaya, Üçüncü Oğuzhan Çödel
Deste(Küçük): Birinci; Serdar Yıldırım, İkinci; Oğuzhan Ünal, Üçüncü Saffet Gültekin, Üçüncü Mahmut Demir
Deste(Büyük): Birinci; Selçuk Kılıçaslan, İkinci; ;Hüseyin Karaduman, Üçüncü Abdulbaki Kara, Üçüncü Uğur Lafçı
Küçük Orta Küçük Boy: Birinci Erdal Duman, İkinci Yunus Emre Yaman, Üçüncü Sefa Yeşilkaya, Üçüncü Ercan Vural
Küçük Orta Büyük Boy: Birinci Emirhan Ergin, İkinci Abdullah Karagöz, Üçüncü Hüseyin Özdemir, Üçüncü; Murat Bozpınar
Büyük Orta: Birinci Ali Kazım Yavuz, İkinci Ekrem Alçın, Üçüncü Yiğit Yılmaz, Üçüncü Ali Gökçen
Başaltı: Birinci Hüseyin Gümüşalan, İkinci Mustafa Yenisancak, Üçüncü Aydın Koçyiğit, Üçüncü Ekrem Akın
Baş: Birinci Recep Kara, İkinci Ekrem Yavuz, Üçüncü Güngör Ekin, Üçüncü Abdullah Güngör


Kaynak: istanbulses / Silivri
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.