‘PEMBE BİR GÜN’ ETKİNLİĞİ BEBEK PARKI’NDA GERÇEKLEŞTİ

‘PEMBE BİR GÜN’ ETKİNLİĞİ BEBEK PARKI’NDA GERÇEKLEŞTİ

Beşiktaş Belediyesi, meme kanserine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için Bebek Parkı’nda ‘Pembe Bir Gün’ etkinliği düzenledi.

Birçok sanatçı ve medya dünyasından önemli ismin katıldığı Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın ev sahipliği yaptığı etkinlikte meme kanserini yenen Leyla Bahtiyar ise deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Beşiktaş Belediyesi, Maslak Lions ve LİV Hospital işbirliğiyle Meme Kanseri farkındalık ayı kapsamındaBebek Parkı’nda etkinlik düzenlendi. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın konuşmalarıyla başlayan etkinlikte Meme kanseri alanında dünyaca tanınan genel cerrahlar Prof. Dr. Atilla Soran ve Prof. Dr. Levhi Akın, konuyla ilgili merak edilenleri konuklarla paylaştı. Neşe Sapmaz’ınmoderatörlüğünü gerçekleştirdiği etkinliğe sanat ve medya dünyasından da önemli isimler katıldı. Öte yandan meme kanserini yenen bir savaşçı ve ’10 Amazon Yüksek Doz Yaşam’ kitabının yazarı Leyla Bahtiyar, bu süreçte yaşadıklarını katılımcılarla paylaştı.

Etkinlikte konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat; ‘’Tabi bu hastalık çok önemli herhalde dünyada kalp hastalıklarından sonra en sık görülen kanser. Kanserin de en yaygın türü olarak bu hastalık var. Erken teşhis tabi ki çok önemli bu konularda. Biz belediye olarak geçmiş dönemlerde ücretsiz mamagrofi ve rahim ağzı tarama testleri yapmışız. Önümüzdeki dönemde de yine burada bulunan kurumlarla iş birliği içerisinde olarak bu çalışmaları gerçekleştireceğiz. Tabi burada önemli olan farkındalığı arttırmak biz Beşiktaş Belediyesi olarak bu farkındalığı artıracak bütün çalışmalarda aktif olarak rol alacağız’’ dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.