“Pendik Sanat Akademisi Yıl Sonu Sergileri” Devam Ediyor

“Pendik Sanat Akademisi Yıl Sonu Sergileri” Devam Ediyor

Pendik Belediyesinin düzenlediği Pendik Sanat Akademisi Yıl Sonu Sergileri yeni haftasında devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda farklı branşlarda ve tekniklerde eserleri sanat severlerle buluşturan Yıl Sonu Sergileri’nin 3. haftasında Boşnak kilim, ipek halı, cam füzyon ve süsleme, Osmanlı süsleme ve kalem işi, taş işleme ile rölyef eserler yer alıyor. Pendik Belediyesi sanat kurslarında yıl boyunca aldıkları eğitimle eserlerini oluşturan kursiyerler eserlerini sanat severlerin beğenisine sunuyor. Eserler 17-28 Haziran tarihleri arasında Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezinde sergilenmeye devam edecek.

 

Uluslararası Cam Yılı’na özel çalışmalar sergileniyor

Farklı tekniklerin yer aldığı sergide 2022 Uluslararası Cam Yılı’na özel çalışmalar da yer alıyor. Birleşmiş Milletlerin 2022 yılını Uluslararası Cam Yılı ilan etmesi ile geri dönüşüme eserleriyle parmak basmak isteyen kursiyerler cam füzyon ve süsleme eserleriyle iklim kriziyle mücadeleyi vurguluyor. Geri dönüşümün önemine ağırlık verilen eserlerde dönüştürülebilir malzemelerden de yararlanılmış.

 

9pndy1dxmjlzkkpczsqehxq0.jpg

gfoawkbuv7pxt4qcze8ildsq.jpg

loprbnfijx28us5c3abqemyg.jpg

hojgvfwIelisny73armkkf62.jpg

rza6xatsxm351vdfnulkywhp.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.