PERSONELE ‘İÇ KONTROL YÖNETİM SİSTEMİ, RİSK DEĞERLENDİRME EĞİTİMİ VE ÇALIŞTAYI’

PERSONELE ‘İÇ KONTROL YÖNETİM SİSTEMİ, RİSK DEĞERLENDİRME EĞİTİMİ VE ÇALIŞTAYI’

14 Haziran 2022

Küçükçekmece Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından Belediye Çok Amaçlı Salonu’nda personele yönelik ‘İç Kontrol Yönetim Sistemi ve Risk Değerlendirme Eğitimi’ düzenlendi.

Küçükçekmece Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından, yapılacak çalışmaların daha kaliteli, verimli, ekonomik, sistemli ve denetlenebilir hale getirilip, kurumda oluşabilecek risklerinin en aza indirilmesi ve süreçlerin yönetilebilmesi amacıyla düzenlenen eğitimde; personelin mesleki donanımına katkı sağlayacak olan İç Kontrol Sistemi ve Yazılımına dair ayrıntılı bilgiler verildi.

İç Kontrol Yönetim Sistemi yazılımı hazırlandı

5018 sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında kamu idarelerine zorunlu kılınan İç Kontrol Yönetim Sistemi çerçevesinde İç Kontrol, Süreç Yönetimi ve Risk Yönetimi Kurumsal raporların bir yazılım üzerinden takip edilmesi amacıyla Strateji Geliştirme Müdürlüğü tarafından İç Kontrol Yönetim Sistemi yazılımı hazırlandı.

İç Kontrol Yönetim Sistemi ve Risk Değerlendirme Eğitimi kapsamında personele olası risk, kontrol ve eylemleri değerlendirme, mevcut durumları analiz etme konularında destek verildi. İç Kontrol Sorumlusu olarak görev yapan personele ‘İç Kontrol Yönetim Sistemi ve Risk Değerlendirme Eğitimi’ Tuğba Muslu Erkent, yeni yazılımın tanıtımı ve eğitimi ise Tuğba Oka Akdemirci tarafından verildi. İki gün süren eğitimlerin son gününde sorumlu personellerin katılımı ile çalıştay düzenlendi ve personelin tüm soruları yanıtlandı.

d5ezi9tj3spuxbzqurwhyyvq.jpg

bneuo6m2d8wgq3a1kyikq4cp.jpg

mpx8ndb1cfavvroyzjuotaur.jpg

fydammgqs9espadoocjxb8xp.jpg

bn8xfvh7jd0qwmxbgzhz21te.jpg

nuij0qdwlcjf89oy3t2mgpxl.jpg

ra2nclqtcsrn6vxu3lIq9mbe.jpg

qw4sjj8uaapbzmy2z0livsuq.jpg

nbkyfcivs0q9eemphdcu7hud.jpg

eybclrtb5vwp8ukvzhpg2sze.jpg

movigjanrc7poxw1Iftslpby.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.