PERSONELİN TEMEL İLK YARDIM BİLGİSİ GÜNCELLENDİ

PERSONELİN TEMEL İLK YARDIM BİLGİSİ GÜNCELLENDİ

05 Haziran 2024

Küçükçekmece Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, personele yönelik ‘Temel İlk Yardım Güncelleme Eğitimi’ düzenledi. İlk yardımla ilgili beceri kazanılması ve ilk yardım farkındalığının artırılmasının hedeflendiği eğitimde, daha önce ‘Temel İlk Yardım’ eğitimi alan personellerin bilgileri güncellendi.

Belediye Başkanlık binası çok amaçlı salonda düzenlenen eğitimde Kızılay Eğitmenlerinden Kübra Keleş ve Yunus Emre Karadeniz; ilk yardımın temel prensipleri, acil durumlarda yapılması gerekenler, çeşitli yaralanma ve hastalık durumlarında müdahale yöntemleri gibi hayati önem taşıyan konuları uygulamalı olarak anlattı.

Kübra Keleş: İlk yardım konusunda geçmişe oranla daha bilinçliyiz

İlk yardım konusunda toplum olarak geçmişe oranla daha fazla bilinçli olduğumuzu ifade eden Eğitmen Kübra Keleş, ‘’İlk yardımda dikkat edilmesi gereken birçok unsur var. Bunlardan en önemlisi olaylara müdahale etmeden önce kendi güvenliğinizi sağlamanız. Çünkü bu durumda ikinci bir kaza olması halinde ilk yardımcı da hayatını tehlikeye atmış oluyor. Ayrıca önemli konulardan bir diğeri de metropol bir şehirde yaşadığımız için ambulansın olay yerine ulaşma süresinin 15 dakikanın üzerinde olabilmesi... Bu süreç solunumu durmuş birisi için kritik bir durum.  Eğer bu süreçte doğru ilk yardım yöntemleri uygulanırsa kişinin kurtulma şansı olabilir. Öte yandan ülkemizde ilk yardım uygulamaları konusunda geçmiş yıllara oranla daha bilinçliyiz. Sık sık bu tarz eğitimler düzenleyerek, daha fazla insana ulaşmayı hedefliyoruz’’ dedi.

hjxyp9afqgogbvncIon5xpv6.jpg

y1kj2p7mldoevsbs3uzk8htn.jpg

is8xnov7smhx5r2uIjfpy6bu.jpg

mltw9617bnbfx5rf3mdsluwj.jpg

jq95atwmdevkecjf7lgs34Iv.jpg

8sckIrmxigrxyhbefcuga6j9.jpg

pfycq8g2cdzanebmkIxsl10p.jpg

ojxz2lwdh3klhotvuk8urpep.jpg

nqkqks0uoowIymxh1tefrdam.jpg

Ijwukfut3dzcezdqrbggiv2b.jpg

cgf7Iaqpovrxnv0524hktjbq.jpg

84bit5x6llukkjv1wa20yzqg.jpg

Ioy3bd49ud1tpynfjqnvhuza.jpg

ho4unqtw2mpcvvgior8fqdnj.jpg

js3eyzohu9bmrqoulahnydi4.jpg

kb9ns4fhrtzn2lgugvhdyl7m.jpg

2v8uqpyl0ckthzsjfhr5l1sm.jpg

jyxlczkbi1Ihfw4xkmtu6loa.jpg

xpfncq3yv8rhnkjxqlkseid1.jpg

fqvvpswtdxix514pon9eulyk.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.