Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu :  “Mhp Türkiye’de huzurun ve güvenin teminatıdır”

Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu : “Mhp Türkiye’de huzurun ve güvenin teminatıdır”

Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu milletvekili adaylığının açıklanmasının ardından ilk kez kameralar karşısına geçti.

 MHP İstanbul İl Başkanı Sayın Mehmet Bülent Karataş’ı ziyaret eden İhsanoğlu bozkurt işareti yaptı “Mhp bugün dün olduğu gibi Türkiye’de huzurun ve güvenin teminatıdır” dedi.10 Ağustos’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı aday olarak seçimlere katılan Ekmeleddin İhsanoğlu sürpriz yaptı ve 7 Nisan’da Yüksek Seçim Kurulu’na gönderilen Milliyetçi Hareket Partisi’nin aday listelerinde yerini aldı. MHP İstanbul 2. Bölge 1.Sıradan aday gösterilen İhsanoğlu, MHP İstanbul İl Başkanlığı’na geldi. İl Başkanı  Mehmet Bülent Karataş’la görüştü. Ekmeleddin İhsanoğlu görüşmenin ardından da habercilerin karşısına geçti.

MHP İstanbul İl Başkanı Sayın Mehmet Bülent Karataş, “Türkiye’nin geçmişten bugüne kadar dış politikasında çok önemli hizmetleri bulunan Ekmeleddin İhsanoğlu Bey’in Milliyetçi Hareket Partisi’nden aday olması bizleri onurlandırmış bizleri mutlu etmiştir” dedi.Milletvekili adayı Ekmeleddin İhsanoğlu da Ağustos ayında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak aday olarak gösterilmesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin öncü rolü olduğunun altını çizdi “Bu kez milletvekili seçimi için bana halktan gelen büyük bir istek oldu. Nereye gitsem halktan da büyük bir talep vardı. Halk sizi mecliste görmek istiyoruz dedi. Bana oy veren 15.5 milyon insan, bize oy verenler de vermeyenler de birçok insan benim meclise girmemi istedi. Bu sırf halkımızın arzusu değil aynı zamanda da birçok siyasi liderin de arzusuydu. Ben bu çerçevede bir değerlendirme yaptım bundan kaçmayı kendi millet ve vatan anlayışıma aykırı buldum . ve sayın Bahçeli’nin çok önceden yapmış olduğu nazik teklifin tekrar edilmesi neticesinde kabul ettim. Ve ben bundan dolayı mutluyum şeref duyuyorum.” dedi.Milliyetçi Hareket Partisi’nin Türkiye’deki güven ve huzurun teminatı olduğunu belirten İhsanoğlu son günlerde Türkiye’de yaşananlara değindi “Özellikle bu son günlerde Türkiye’nin yaşamakta olduğu kutuplaşmanın ötesinde çatışma ortamına sürüklenmek istendiği bir anda MHP’nin duruşu ülkemizin huzuru ve ülkemizin barış içerisinde yeniden demokrasi tesis etme anlamında çok önemli hizmetleri olacağına inanıyorum” açıklaması yaptı.


Ekmeleddin İhsanoğlu, “Mhp, Türk Milliyetçiliği’nin temsilcisi olarak milletimizin gözü önünde çok mümtaz bir yer edinmiştir. Bugün eğer Türkiye’de çatışma ortamı yoksa eğer Türkiye’de bugün kötü niyetli insanların emelleri gerçekleşmiyorsa buradaki MHP’nin ve sayın Bahçeli’nin tavrı çok önemlidir. Şimdi biz geleceğe bakacağız ve burada Haziran’da yapılan seçimde MHP’nin maksimum oy almasını sağlamamız lazım çünkü MHP ne kadar güçlenirse Türkiye’de demokrasi o kadar güçlenecektir ve demokrasinin sırf bir parmak hesabından ibaret olmadığı görülecektir.” dedi.

MHP İstanbul 2.Bölge 1.sıradan seçim yarışına katılan İhsanoğlu MHP’nin Türk Milliyetçiliği’nin sembolü olan Bozkurt işaretini de yaptı.

İhsanoğlu, pazar günü MHP İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenleyeceği aday tanıtım toplantısına da katılacak ve seçim çalışmalarına başlayacak.Haberin Nabzı Gazetesi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.