Reha Eken Koşusu'nda birinciliğe Bonny Bomb uzandı

Reha Eken Koşusu'nda birinciliğe Bonny Bomb uzandı

4+ yaşlı safkan İngiliz kısraklarının birincilik mücadelesi verdiği koşu, 1500 metre mesafe üzerinden sentetik pistte yapıldı.

2024 yılı Reha Eken Koşusu'nu; Gülnur Gülerce'nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu, İsmail Karadağ tarafından antrene edilen 5 yaşındaki doru kısrak Bonny Bomb (Hakeem - San Vicente / Victory Gallop) jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde kazandı. Bonny Bomb, Reha Eken Koşusu galibiyetiyle kariyerinin 10. birinciliğine ulaştı.

7 safkanın katıldığı koşuda ikinciliği, Anabella elde ederken, Bizim İçin isimli safkan üçüncü, The Beautiful Ece dördüncü ve son olarak Horror ise beşinci olarak Reha Eken Koşusu'nu tamamladı.

Koşunun galibi Bonny Bomb için bitiriş derecesi 1.29.75 olurken, farklar 1,5 Boy - 1,5 Boy - Boyun - 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi, Kulübümüz Genel Sekreteri Gülnur Gülerce'ye kupasını, Asli Üyemiz Can N. Güven verdi. Törene, Yönetim Kurulu Üyemiz Alim Melih Kura da katıldı.
 

Reha Eken

1925 yılında İstanbul'da doğan Reha Eken, Işık Lisesi'nden mezun oldu. Futbol kariyerine 1944 yılında Galatasaray Futbol Kulübü'nde başlayan Eken, 4 kez milli formayı giydi. 1954'te Galatasaray'dan ayrılarak Emniyet Futbol Takımı'nda devam ettiği futbol kariyerini 1955 yılında sonlandırdı. Türkiye Jokey Kulübü'nde İzmir, Ankara, İstanbul Hipodrom Müdürlüklerinin yanı sıra Müşterek Bahisler Müdürü ve Müfettiş olarak görev yaptı. 1991 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. Parsat Piston Dağıtım Sanayi AŞ.'de Denetçi olarak görev yapan Eken, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yüksek Komiserler Kurulu Üyeliği de yaptı. 2013 yılında aramızdan ayrılan Reha Eken'i, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

vy5fq8dohx7gpl1bexmr2uju.jpg

ombect8wx3shir9zmed62dlI.jpg

mhclwnig3jgvb2eyhxdlqupr.jpg

flkzzajkx60c15hsrbq7riqg.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.