SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SPOR: BAŞKENTLİLER GÜNE ABB PARKLARINDA SPORLA BAŞLIYOR

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SPOR: BAŞKENTLİLER GÜNE ABB PARKLARINDA SPORLA BAŞLIYOR

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, uzman eğitmen ve antrenörler eşliğinde 25 noktada pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri 08.00-11.00 saatleri arasında Başkentlileri sporla buluşturuyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yılpark ve rekreasyon alanlarında başlatılan ücretsizsporfaaliyetleri gelentalep üzerine bu yıl da sürdürülüyor.

Başkent genelindesporyapmayı teşvik etmek ve sağlıklı yaşam konusunda halkı bilinçlendirmek amacıyla “Sağlıklı Adımlar, Sağlıklı Başkent” sloganıyla hayata geçirilen uygulamaya vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

HEDEF: SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN 7’DEN 70’E SPORA TEŞVİK

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, ABB’ye ait park ve rekreasyon alanlarında7’den 70’e tüm Başkentlileri haftanın 3 günü sabah sporuyla buluşturuyor.

Uzman eğitmen ve antrenörler eşliğinde 25 noktada pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri 08.00-11.00 saatleri arasında spor faaliyetleri yapmaya devam ettiklerini belirten Spor EğitmeniNihal Oğuz,“Halkımız bu ortamı paylaşmaktan çok memnun. Oksijeni bol ortamda spor yapmanın keyfini yaşıyorlar. Bizlerde daha sağlıklı ve mutu olmaları için elimizden geldiğince spor yaptırmaya ve yardımcı olmaya çalışıyoruz”sözleriyle düşüncesini paylaşırken,Spor Eğitmeni Filiz Erkul ise şu bilgileri verdi:

“Parklardaki talepler çok güzel. 7’den 70’e katılım yüksek. Pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri 08.00-11.00 saatleri arasında spor için parklarda oluyoruz. İnsanlar yeşil alan ve temiz havada spor yapmayı seviyor. Amacımız insanları spor yapmaya özendirmek vemotivasyon sağlamak. Biz de spor yapmak isteyenlere burada yardımcı oluyoruz. Spor için sağlık için halkımızı parklara davet ediyoruz.”

BAŞKENTLİLER ÜCRETSİZ SPOR DESTEĞİNDEN MEMNUN

Kurtuluş Parkı ve Elvankent Şehit Uzman Çavuş Özgür Can İnce Parkı’nda dolu dolusporyapma imkânı bulduklarını ifade eden Başkentliler, ücretsiz spor faaliyetlerinden duyduklarımemnuniyeti şu sözlerle ifade ettiler:

-İnci Çal: “Düzenli gelmeye çalışıyorum. Spor hocamız bize daha bilinçli spor yapmayı öğretiyor. Yeni arkadaşlar kazanmamızı da sağladı bu ortam.”

-Hilmi Er: “Sağlıklı yaşayabilmek için spora geliyorum. Ücretsiz olması da ayrıca bir avantaj. Fiziksel ve psikolojik olarak spor yapmak çok faydalı oldu.”

-Birsen Kalaycıbaş: “Spora gelince kendimi daha zinde hissediyorum. Hocalarımızın kontrolünde spor yapıyoruz. Spor ve sağlıklı yaşam ile ilgili bilmediğim birçok şeyi burada öğrendim.”

-Ayşe Karakaş: “Pandemi döneminde başlatılan bir uygulamaydı. Ben uzun süredir geliyorum parka. Yaptırılan hareketlerin bana çok faydası oluyor. Sağlık sorunlarım vardı onlara çok iyi geldi.”

-Bingül Türkmen: “Sporun çok faydasını görüyorum. Açık havada olması çok daha güzel. Spora gelen tüm arkadaşlar bu uygulamadan çok memnunuz.”

-Şafak Savan: “Spora çok severek geliyorum. Bazı rahatsızlıklarımdan dolayı spor yapmam gerekiyor o nedenle başımızda işin uzmanı biriyle spor yapmak hem güvenli hem de eğlenceli. Bu hizmetin devam etmesi bizi daha da memnun edecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

9tdkfai5zytwom1ehybmcrqw.jpg

clwhzitfmoIdwqvygv1punjg.jpg

t7yerepnnlmhv9t3yk6awglb.jpg

Ism5jbpb2nw9g1zid4voeaqu.jpg

mp3ekgywtnuuh50z2faxqbjf.jpg

yz6bnfwvc1zlmidgpk9stutj.jpg

3zrew8z4xbc2psrveqxk9okw.jpg

epfrIc9ix5ox7uldbcy1sjpm.jpg

animkrg6hc3jdybwhxfczb7j.jpg

trvux5sh1ymzlio8dklqsmpx.jpg

jthg9k8bcpcuIy0to4dzpdr1.jpg

pmhluqyxz2wxkcdggba6Ipat.jpg

un53sltflcm7pbcyrmj24etz.jpg

nm4owx0bxvseuIkesh9yb3lh.jpg

cj5oxzIayypuhki9dehvqtbz.jpg

rrvwbcw764gIgdu1snk50hbl.jpg

yo06xxi9ejevuv5mwz8rudhg.jpg

ouv9ohryhw2azbnfec4kxj6j.jpg

xjql0g6ntey5dstquv9anyjo.jpg

l4ppbzhagoh9vgstckIecxna.jpg

btkrvtn4sraicfaqp3l2m9uc.jpg

8t0q7jb9fyhqbkvrcklcgsxy.jpg

57ppub6laojtweb4xw30k8xy.jpg

r0akza92wsghdn6xeyfsr4tc.jpg

k6h37iqxkyom4mrccftxjvnw.jpg

pg3kdtv7c2vm5zdkjzxnlxyb.jpg

ihgqhzqvc3t9u7rsynx0wfmk.jpg

souz21arxmjg6hbfeivjbtse.jpg

nuqlnopy7xhdf0k82xb1vu6j.jpg

wjxusfxvmtpIh6mtouakgf2c.jpg

71crpwxksmzatf4fomqjrwk3.jpg

cak2I4zxw1dtqlcorye87hn9.jpg

tg1ospzdx6vn0aw9qfgmm2jk.jpg

zafkldp4zqonr6uyIldcms79.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.