SANAT, KÖTÜLÜKLERİ İYİLİKLERE DÖNÜŞTÜRECEK

SANAT, KÖTÜLÜKLERİ İYİLİKLERE DÖNÜŞTÜRECEK

‘TiyatrOda Şenliği’, Zeliha Berksoy’un ‘İnsan Ne İle Yaşar’ isimli müzikal oyunu ile Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde başladı. Gecede konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, sanatın olduğu yerde mutlulukların çoğalacağını ifade ederek, “Umuyorum

‘Tiyatro Yalan Söylemez’ ve ‘Sarıyer TiyatrOda’ temalarıyla bu yıl 7’incisi düzenlenen ‘TiyatrOda Şenliği’ kapsamında ilk tiyatro oyunu İstanbul’un en prestijli kültür merkezi olan Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelendi. 25 Mart – 6 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan şenlik, 3 farklı sahnede, 31 farklı oyunla ücretsiz olarak sunulacak.

 

İLK OYUN BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

 

Zeliha Berksoy’un yönetip oynadığı ‘İnsan Ne İle Yaşar’ konulu tek kişilik gösteriyle Sarıyer’de sanat mevsimini başlatan oyunda Bertolt Brecht’in yaşama dair ve savaşa karşı, insanların umutları adına yazılmış şiirlerinden derlenerek sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Türkiye’de ve dünyada yaşanan toplumsal olayların, savaşa karşı verilen mücadelenin ve haksızlıkların anlatıldığı oyun, muhteşem performansıyla ayakta alkışlandı.

 

SANATÇILARI AĞIRLAMAK GURUR VERİCİ

 

Gecede konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, birbirinden değerli tiyatro sanatçılarını ağırlamaktan büyük onur gurur duyduğunu söyledi. Başkan Genç, “Bugün çok özel bir gün… Hem tiyatro şenliğimiz başladı hem de Boğaziçi Kültür ve Sanat Merkezi, sanat koridorlarını sanat için açtı. Sanatın olduğu yerde mutluluklar çoğalır. Umuyorum ki siz sanatçıların desteğiyle de tüm kötülükler, iyiliklerle yer değiştirecek. Sanat hepimize iyi gelecek. Emek veren herkesi kutluyorum” dedi.

 

BENİM İÇİN TARİHİ BİR GÜN

 

Şenlik kapsamında sahne almanın büyük mutluluğunu yaşadığını ifade eden Zeliha Berksoy da, Sarıyer’in sanata verdiği destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Berksoy, “Böylesi muhteşem bir salonda ilk oyunu oynamak bizim için büyük bir ayrıcalık oldu. Her şeyi içinde barındıran salonun sanat dünyasına kazandırılması umut verici… Bugün benim için tarihi bir gün. Sizlere minnettarım” şeklinde konuştu.


Kaynak: Sarıyer Belediyesi
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.