Sarıyer siyasetinin centilmen yüzü; Dr. Cengiz Alp

Sarıyer siyasetinin centilmen yüzü; Dr. Cengiz Alp

Sosyal demokrat siyasetin Sarıyer’deki güvenilir ve centilmen yüzü Dr. Cengiz Alp, belediye başkan aday adaylığı dönemindeki örnek tavrını Şükrü Genç aday olduğunda ve belediye başkanı seçildiğinde sürdürerek, siyasetin aslında bir savaş değil barış olmas

 Dr. Cengiz Alp, Şükrü Genç aday olarak açıklandıktan sonra kendisini ilk kutlayanlardan biri oldu. Dr. Alp ayrıca, yerel seçimden sonra ipi göğüsleyip, ikinci kez başkanlık koltuğuna oturan Genç’i, Atatürk anıtı önündeki kutlama töreninde de tüm samimiyetiyle kucakladı ve tebrik etti.

Siyasi birikimi ve tecrübesinin yanı sıra vatandaşlar üzerinde uyandırdığı güven duygusu ile siyasetin önde gelenleri arasında yer alan Dr. Cengiz Alp, durumdan görev çıkarmasını da bilerek, toplumu ve siyasileri zaman zaman uyarma gereği de duyuyor.

Siyasetin centilmence yapılması gereken bir uğraşı olduğunu davranış ve konuşmalarıyla gösteren Dr. Cengiz Alp’in bir yarışta yenenin de, yenilenin de olacağını bilerek hareket etmesi takdir ediliyor.

Sarıyerlileri temsil edecek siyasilerin başına yer aldığı belirtilen Dr. Cengiz Alp’in gelecek yıl yapılacak genel seçimde milletvekilli seçilip, TBMM’ye gitmesi için kendisine teklif götürüleceği de daha şimdiden siyasi kulislerin konusu olmuş durumda.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.