Sarıyer Tıp Merkezi'nde,Tansiyon Holter hizmeti

Sarıyer Tıp Merkezi'nde,Tansiyon Holter hizmeti

Tansiyon Holteri hastaların gün boyu tansiyonlarının sık aralıklarla ölçerek; uykuda, dinlenirken, aktif haldeyken tansiyonu ve nabız sayısını kaydeden cihaz. Sarıyer Tıp Merkezi’nde hizmete girdi

 

Sarıyer Tıp Merkezinde  hizmete giren, uzun süreli hipertansiyonu olan hastaların, günün hangi saatlerinde tansiyon değerlerinin yüksek olduğu saptanarak o saatlere tedavi eklenmektedir. Daha önceden hipertansiyonu olmayan hastalarda ise, ilk teşhis konularak, tedavisinin düzenlenmesi sağlıyor.

Cihaz Özellikleri

Bazı durumlarda tansiyonun gün içindeki seyrini bilmek, ilaç tedavisi ile tansiyonun tam olarak kontrol altında olup olmadığını tayin etmek, gece olması beklenen düşmenin olup olmadığına bakmak ve beyaz gömlek hipertansiyonunu araştırmak gereklidir.

Bunun için küçük bir cihaz hastaya takılarak manşonu kola sarılır ve kişi normal günlük yaşantısına döner. Cihaz, hastanın normal yaşantısı sırasında 24 saat süreyle ve planlanan belli aralıklarla, tansiyonu ölçerek kaydeder.

Süre sonunda hastadan cihaz çıkarılır ve kaydedilen bilgiler bilgisayarda değerlendirilir, böylece bütün bir gün boyunca kişinin tansiyon profili ortaya çıkarılmış olur. Bunun sonucuna göre hastanın tanısı kesinleştirilir ve uygun tedavi düzenlenir.

Holter testi boyunca ne yapmalısınız?

Günlük rutin yaşantınıza devam edin.

Günlüğü doğru şeklide tutun.Yürüyüş, koşu, uyku, duygusal stresler, cinsel aktivite, yemek yeme gibi aktiviteleri günlüğe işlemeyi ihmal etmeyin.

Herhangi bir şikayetiniz (ağrı, nefes darlığı, baş dönmesi, çarpıntı) tarif ederek listeye yazın. O andaki saati ve ne yapmakta olduğunuzu yazmayı ihmal etmeyin.

Kaydediciyi açmayın ve ıslanmasına engel olun.Bu durum sizin için tehlike yaratmazsa da toplanan bilginin yokolmasına sebep olacaktır.Kayıt süresi dolduktan sonra kaydedici ve hasta günlüğünü holter laboratuarına ulaştırın.

Bu hizmette yararlanmak için. 0212 242 25 50 - 0212 242 67 98 nolu telefondan yada, Merkez Mahallesi, Sarıyer Deresi Sokak No: 4 Sarıyer İstanbul adresinden ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.