SAVAŞ, 11. ABA GÜREŞİ DÜNYA ŞAMPİYONASI ÖNCESİ SPORCULARLA BİR ARAYA GELDİ

SAVAŞ, 11. ABA GÜREŞİ DÜNYA ŞAMPİYONASI ÖNCESİ SPORCULARLA BİR ARAYA GELDİ

11. Aba Güreşi Dünya Şampiyonası için Hatay’a gelen 250’ye yakın sporcu ve antrenör Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Dünya Aba Güreşi Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile EXPO’da düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. 

 

Organizasyonda konuk olan ülkeler, Savaş ve Dünya Aba Güreşi Federasyonu kurucu başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek’e ülkelerinin geleneksel kıyafetleri ve kasketleri gibi birçok hediye takdim etti. Başkan Savaş ise katılımcı ülke temsilcilerine plaket ve çeşitli hediyeler verdi. 

 

Yemeğin ardından sporcular ülkelerinin geleneksel müzikleri ve danslarıyla hep birlikte kardeşçe oyunlar oynadılar. Azerbaycan’dan katılan güreşçiler geleneksel dansları rıtm, Kırgızlar Kara jorgo, Ruslar Gruzın lezginka ve Türkler halay çekerek doyasıya eğlendiler.

5 bin yıllık ata sporu Aba Güreşi’nin tanınması için uzun yıllardır çaba harcayan Savaş, yarışacak tüm sporculara başarılar diledi. 

 

Koronavirüs pandemisi nedeniyle üç yıl aradan sonra bu yıl 11.si gerçekleşecek şampiyona 36 ülkenin katılımıyla Pazar günü saat 18:00’de Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’ndeki mersah alanında yapılacak. 

 

qeg6ieuzsgwmuroh4lvkt7am.jpg

v8yz0gfmpeIosule61ttabh2.jpg

amhtpikjl1x6pooeu0majuIe.jpg

aw6dygohqaiszqytcpncgIet.jpg

ctyziwq90lnv5t2hzyen1amk.jpg

9te5abypfxdyrIsomln1nr8g.jpg

xnh30wlvorgj42ttinxsshdm.jpg

neucmsgdcbfmrteudlkh74v6.jpg

xmdkcj309lytbIdgm1lnssf4.jpg

obs476Ibfxg5wqtftcxqvzuw.jpg

lepb08jIw32gtohus9fouaac.jpg

d8oa4l0xheukg62rbe5symwl.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.