Savcı Sayan," Sivas’ta 37 aydını yakanlar şimdi bakanlık yapıyor"

Savcı Sayan," Sivas’ta 37 aydını yakanlar şimdi bakanlık yapıyor"

AKP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Savcı Sayan’ın 26 Nisan 2008 tarihinde 32. CHP Olağan Kurultayı’nda yaptığı konuşma sosyal medyada en çok paylaşılan videolardan biri oldu.

 AKP hükümetine çok sert eleştirilerde bulunan Sayan’ın konuşmasında özellikle “Biz iyiyi de biliriz kötüyü de biliriz. Biz kötüyü bilmeseydik hepimiz şimdi AKP’den milletvekiliydik” ifadesi büyük tepki çekti. Sayan’ın 5 yıl içerisinde geçirdiği değişim için çok sert ifadeler kullanıldı. Sayan’ın konuşmasından bazı satırbaşları şöyle

“Eğer bu ülkede reçelin kilosu balığın kilosunu geçmişse bazı şeyler yozlaşmış demektir.

AKP gelirken Hz. Ömer’in adaletini getireceğiz demişti. Biz onlara saygı duymuştuk o zamanlar. Hz.Ömer devletin işini yaparken devletin kendi işini yaparken kendi mumunu yakardı. Acaba bunlar gemilerde kimin mumunu yakıyorlar?

Sivas’ta 37 aydını yakanlar şimdi bakanlık yapıyorlar.

Sayın Genel Başkanım ,Sayın Deniz bu ülke hangi denizleri yok etmişse bundan zarar görmüştür. Ben senin gözlerinde Anadolu’yu ve Atatürk’ü görüyorum.”İstanbul Ses Ajans

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.