ŞEDEF olağan kongresini yaptı

ŞEDEF olağan kongresini yaptı

Şerefiye dernekler federasyonu başkanı Ahmet Turan Altun güven tazeledi. Türkiye'de ilk kez bir dernek kongresinde üyeler aileleri ile birlikte kahvaltı yaparak kongre'de başkan seçtiler.

20 derneğin birleşmesi ile 105 delegesi olan Şerefiye dernekler federasyonu olağan kongresini yaptı mevcut başkan Ahmet Turan Altun tekrar başkanlığa seçildi.

 Şerefiye dernekler federasyonu başkanı Ahmet Turan Altun yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin ateş çemberinde geçtiği 1990'lı yılların başında bir araya gelerek bugünkü Şedef'in temellerini attılar. Bu derneğin kurucuları kendilerine rehber olarak 13.yüzyıldan Horasan'dan Anadolu erenleri olarak nitelendirdiğimiz  Anadolu'nun Türk vatanı olması, İslamiyet'in yayılması gibi düşüncelerini Anadolu'nun erenlerinden esinlenmiştir. Yunus Emre ve insan sevgisi "Yaratılanı Severim Yaratandan ötürü" sözü derneğimizin temel ilkesi olmuştur. Derneğimizin olmazsa olmaz önceliğimiz toplumda barış ve sevginin sürdürülmesidir buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum." dedi.

Kağıthane Sivaslılar dernek başkanı Özcan Aslan'a teşekkür eden Başkan Ahmet Turan Altun, " Bu güzel sabah kahvaltısını başkanımız Özcan Aslan üstlenmiştir. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Kendisi zaten bizim 2017-2018  Şerifiye ağamızdır" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.