ŞEHİDİMİZE SON GÖREV

ŞEHİDİMİZE SON GÖREV

ŞEHİDİMİZE SON GÖREV

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Elazığlı Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş, ölmeden bir süre önce çekilen videoda, “Eğer ölürsem biriniz veya kendi aranızda anlaşın bir şekilde, bir lösemili kız çocuğuna bakın. Bütün masraflarını karşılayın” vasiyetinde bulunmuştu.

Edirne Belediyesi, şehidimizin bu vasiyetini yerine getirebilmek için anlamlı bir organizasyona imza attı.

Saraçlar Caddesi’nde düzenlenen kermesin açılışında konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bugün anlamlı, farklı ve değerli bir gün. Belediye Meclis Üyeleri’nin, Belediye Çalışanları ve başta eşim Esra Gürkan olmak üzere Belediye çalışanlarının eşleri, Emekli Astsubaylar Derneği’nin, muhtarlarımızın olmak üzere kısacası Edirne Belediyesi’nin tüm birimleri tüm unsurlarıyla, Edirne Belediyesi’nin tüm ailesi, aile bireyleriyle birlikte hazırladığı bir kermes var. Bu kermesler çok sık yapılır. Genellikle de yardım faaliyetleri kapsamında yapılır. Bu kermesin bugüne kadar, benim şahit olduğum tarafıyla bir farklı anlamı var. Bir talep üzerine, istek üzerine, söylenmiş bir söz üzerine düzenlenen bir kermes. Sözü söyleyen gencecik bir Türk evladı. Gurur kaynağımız Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir astsubayı. Gencecik, pırıl pırıl bir evlat” diye konuştu.

Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş'ın vatanını korumak için canını verdiğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Alpaslan’ın kazanarak bize vatan yaptığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuza kadar Türk yurdu yaptığı bu topraklar, aziz şehitlerin, kahramanların, vatan evlatlarının sayesinde bugün özgürce gezebildiğimiz topraklar. Her bir metrekaresinde her bir santimetrekaresinde özgürce nefes alabiliyor, adım atabiliyor, 'Ne mutlu Türküm diyene' diyebiliyorsak, işte bu şehitlerimiz sayesinde. Bu şehitleri bu vatana armağan eden annelerin, babaların o mübarek ellerinden binlerce kez öpüyoruz. Buradan Edirne Belediyesi olarak şehidimizin son arzusunu yerine getirmekten son derece gururlu, mutlu ve onurluyuz” ifadelerine yer vererek, katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Açılışın ardından Belediye Başkanı Recep Gürkan, Şehit Yusuf Ataş’ın babası Nejat Ataş ile telefonda görüntülü olarak görüştü. Şehit Babası Nejat Ataş, Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ve şehit oğlunun vasiyeti kapsamında emek sarf eden, çaba gösteren herkese teşekkür etti.

Kermes, Edirneliler tarafından büyük ilgi gördü.Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.