Şehidin adı doğa parkta yaşacak

Şehidin adı doğa parkta yaşacak

Çekmeköy’e düşen şehit acısı tazeliğini korurken Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın önerisiyle Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı Birinc..

Çekmeköy’e düşen şehit acısı tazeliğini korurken Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın önerisiyle Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı Birinci Birleşimi’nde görüşülen şehidin adının Doğa Parka verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Her gün binlerce Çekmeköylü’nün ziyaret ettiği parkın adı Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Doğa Park'ı olarak değiştirildi.

Gruplardan Terörü Kınayan Mesajlar

Meclis Birinci Başkan Vekili Selamet Aygün tarafından yönetilen birleşimde, şahıslar ve gruplar adına söz alan meclis üyeleri geçmişte temmuz ayında yaşanan acıları hatırlatarak terörü kınadılar.

AK Parti Grubu adına konuşan AK Parti Grup Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin, Temmuz ayında maalesef ülkemize travmalar yaşatan olaylar meydana geldi. Çetin sözlerini şöyle sürdürdü: “Sivas olayları, Başbağlar katliamı, 15 Temmuz hain darbe girişimi gibi bizi ülkemizi bölmek isteyen güçlerin yaptığı acı hadiseler olarak tarihimize yazıldı.  Bu olayların hedef aldığı gruplar kim olursa olsun, ülke olarak birlikte hissettik. Kaybedilen canlarda benim, senin diye bir şey olamaz; acı hepimizin acısıdır.  Nasıl ki güzel günlerde, bayramlarda paylaşarak mutluluğumuzu çoğaltıyorsak; sağlam bir gelecek için bu acı günlerde de yaşanan olayları, kaybettiklerimizi anıyoruz,” dedi.

Grubu adına konuşan CHP Grup Başkanı Gülali Alagöz konuşmasında, Temmuz ayında yaşanan Sivas katliamı ve 15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybedenleri anarken; geçtiğimiz günlerde terör saldırılarında hayatını kaybeden AK Parti İlçe Başkanları için ailelerine ve AK Parti’ye baş sağlığı diledi. Terörün; dili, dini, ırkı yoktur diyen Alagöz, geçmişte yapılan hataların tekrarlanmaması gerektiğini söyleyerek, “terörü ancak birlik ve beraberlik içinde yenebiliriz,” dedi.


Kaynak: istanbulajansi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.