Şehit Fethibey Caddesi’ndeki altyapı sorunu da çözülüyor

Şehit Fethibey Caddesi’ndeki altyapı sorunu da çözülüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Körfez temizliği ve koku sorununun çözümüne yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Gümrük Pompa İstasyonu’na gelen atık suların iletimini sağlayan hattaki kısmi arıza da bu kapsamda gideriliyor. Yaklaşık 1 milyon TL tutarındaki çalışmanın Mart ayına kadar tamamlanması öngörülüyor.
 
İZSU Genel Müdürlüğü, Şehit Fethibey Caddesi güzergahındaki atık su hattını iyileştirmek, aynı zamanda bölgede yaşanan taşkınların, hem kent trafiğini hem de insan ve çevre sağlığına olumsuz etkilerinin önüne geçmek için çalışma başlattı. Gümrük Pompa İstasyonu’na gelen hattaki iki borudan birinin arıza sorucu devre dışı kalması nedeniyle pompa istasyonunun tek hat üzerinden çalıştığını belirten İZSU yetkilileri, bu durumun yağışlı dönemlerde yarattığı taşkın riskinin yapılan çalışmayla ortadan kaldırılacağını dile getirdi. Yaklaşık 1 milyon liraya mal olması planlanan çalışma Mart ayına kadar tamamlanmış olacak.

gzztrxspk2lfmcjlynvmurh7.jpg

cb1d0jpv7tau8hfn2ntrahcs.jpg

tv3jcr2relsfcfmIqeu0y6dd.jpg

v6pbgub1tmxejxre34znuw8I.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.