SELVİ KILIÇDAROĞLU CHP LİDERİNİ ANLATTI

SELVİ KILIÇDAROĞLU CHP LİDERİNİ ANLATTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun Armağan Çağlayan'ın sorularını yanıtladığı YouTube programını, "Selvi Hanım, biricik eşim; ailemizin çekim merkezi,

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun Armağan Çağlayan'ın sorularını yanıtladığı YouTube programını, "Selvi Hanım, biricik eşim; ailemizin çekim merkezi, özü. Uzun ince bu yolda, kendisi ile yürüdüm gündüz gece…" notuyla paylaştı. Selvi Kılıçdaroğlu, programda "Evde siyaset konuşuluyor mu?" sorusuna; “Konu açılırsa ya da gündemde olan bir şey varsa tabii ki konuşuyoruz, fikrimizi söylüyoruz ama onun dışında günlük hayatta hep siyaset konuştuğumuz söylenemez" yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Armağan Çağlayan'ın sunduğu Youtube programına konuk oldu.

"UZUN İNCE BİR YOLDA KENDİSİYLE YÜRÜDÜM GÜNDÜZ GECE"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, eşinin katıldığı programı sosyal medya hesabından; "Selvi Hanım, biricik eşim; ailemizin çekim merkezi, özü. Uzun ince bu yolda, kendisi ile yürüdüm gündüz gece…" notuyla paylaştı.

“GERÇEKTEN ÇOK KÖTÜ BİR GÜNDÜ…”

Selvi Kılıçdaroğlu, Armağan Çağlayan’ın “Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 yıllık siyasi yaşamı içerisinde, yaşadığınız en kötü gün hangisiydi?” sorusuna; "Çubuk olayında çok üzüldük, o şekilde görmek bizi çok üzdü. Gerçekten çok kötü bir gündü" yanıtını verdi. Hayalindeki mesleğin gazetecilik olduğunu söyleyen Selvi Kılıçdaroğlu, dijital şeyleri pek sevmediğini belirtti ve “Mesela bir kitabı ya da gazeteyi internetten okumayı sevmem” dedi.

"EĞER YEMEK YOKSA HALA YOĞURT EKMEK YER"

Selvi Kılıçdaroğlu, Kemal Kılıçdaroğlu için; "Eğer yemek yoksa halâ yoğurt ekmek yer. Zaten çok aşırı yemek yiyen bir insan değil. Yemek seçme huyu pek yok ama mesela ben 40 seneden sonra bamya sevdiğini öğrendim ve şaşırdım. Bamyayı ben pek yemem, çok da evde pişirdiğim bir şey değil. Ama son iki senedir bamya yapıyorum artık. Bizim Tunceli’ye özgü taze fasulye kavurması yemeği vardır, en sevdiği şeylerin başındadır" dedi. 

Kendisinin bir koruma polisi olmadığına dikkat çeken Selvi Kılıçdaroğlu, yemek gibi rutin ev işlerini kendisinin yaptığını, haftada bir yardımcısının geldiğini söyledi. Daha önceleri dikişle uğraşmayı sevdiğini belirten Selvi Kılıçdaroğlu, bu aralar ara verdiğini dile getirdi.

"GÜNLÜK HAYATTA HEP SİYASET KONUŞTUĞUMUZ SÖYLENEMEZ"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bazen yoğunluğu nedeniyle eve yemeğe gelmeyeceğini haber vermemesine kızdığını söyleyen Selvi Kılıçdaroğlu, "Kemal’in sadece siyasete atıldıktan sonra değil, daha öncesinden de alışığız biz. Mesela yemek hazırlıyorsunuz, geliyor ve ‘Yedim’ diyor. Ben de bazen kızıyorum, haber vermesini istiyorum ama onu da anlıyorum o işin arasında unutuyor" dedi.

Selvi Kılıçdaroğlu, Armağan Çağlayan'ın; "Evde siyaset konuşuluyor mu?" sorusuna, "Evde konu açılırsa ya da gündemde olan bir şey varsa tabii ki konuşuyoruz, fikrimizi söylüyoruz ama onun dışında günlük hayatta hep siyaset konuştuğumuz söylenemez" yanıtını verdi. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.