SEMT PAZARLARI KAPALI ALANLARA TAŞINIYOR TRAFİK ÇİLESİ BİTİYOR

SEMT PAZARLARI KAPALI ALANLARA TAŞINIYOR TRAFİK ÇİLESİ BİTİYOR

Bayrampaşa Belediyesi, trafik yoğunluğunu azaltmak, görüntü ve gürültü kirliliğinin önüne geçmek için ilçedeki semt pazarlarını kapalı pazar yerlerine taşımayı sürdürüyor. Bu kapsamda son olarak Kartaltepe ve Muratpaşa mahallelerindeki Pazartesi Pazarı Mu

Semt pazarlarının kurulduğu günlerde trafik probleminden gürültü kirliliğine kadar yaşanan bir dizi olumsuzluk üzerine harekete geçen Bayrampaşa Belediyesi, ilçedeki açık alanlarda kurulan pazarları bir bir kapalı pazar yerlerine taşıyor. Bu kapsamda Kartaltepe ve Muratpaşa mahallelerindeki Pazartesi Pazarı Muzaffer Öztekin Parkı altında yapımı tamamlanan kapalı pazar yerine taşındı. Pazarcıların ve vatandaşların oldukça memnun kaldığı uygulama ile bölgede pazartesi günleri yaşanan trafik yoğunluğunun da önüne geçildi.

OTOPARK OLARAK DA HİZMET VERİYOR
Kapalı pazar alanında 650 araç kapasiteli otopark da bulunuyor. Pazarın kurulmadığı günlerde otopark olarak hizmet veren kapalı pazar alanında tuvalet ve mescit de yer alıyor.

“İKİ MAHALLEMİZİ DAHA BÜYÜK BİR YÜKTEN KURTARDIK”
Bayrampaşa’yı daha yaşanabilir kılmak için büyük projeleri bir bir hayata geçirdiklerini kaydeden Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Kartaltepe ve Muratpaşa mahallelerimizde kurulan Pazartesi Pazarı’nı Muratpaşa Mahallesi’nde yapımını büyük ölçüde tamamladığımız 7 fonksiyonlu dev tesisimizde yer alan Muzaffer Öztekin Parkı altındaki kapalı alana taşıdık. Böylece pazarcılarımızın imkânlarını genişletirken iki mahallemizi daha büyük bir yükten kurtarmış olduk. Artık vatandaşlarımız pazartesi günleri yaşadıkları trafik sorununu yaşamayacaklar. Pazara gelecekler ve belediyemize ait servislerle evlerine kadar bırakılacaklar. Ben bu vesileyle kapalı pazarın ilçemiz ve halkımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

7 FONKSİYONLU DEV TESİS
Kapalı pazar alanı Muratpaşa Mahallesi'nde yapımı büyük oranda tamamlanan; park, zemin altı otopark, kapalı semt pazarı, spor kulübü ve muhtarlık binası, kurban satış ve kesim alanı ile afet koordinasyon merkezinden oluşan 7 fonksiyonlu projenin bir bölümünü oluşturuyor.


Kaynak: istanbulses/ Bayrampaşa


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.