Sevgi şiddeti yener

Sevgi şiddeti yener

MALTEPE KADINA ŞİDDETE “DUR” DEDİ

Maltepe Belediyesi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” birbirinden anlamlı farkındalık etkinliklerine imza attı. “Hayata İz Bırakıyoruz” etkinliğinde Başkan Ali Kılıç ve etkinliğe katılan kadınlar, şiddete ve kadın cinayetlerine karşı asılan afişe rengârenk boyalarla el izlerini bıraktı. Kılıç, yaptıkları çalışmalarla cinsiyet eşitliği konusunda İstanbul’daki 5 ilçenin arasına girdiklerini ifade ederek, “Elimizden geldiğince kadın ve erkeğin eşit olduğunu, hatta kadına pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini söylüyoruz ve her zaman söyleyeceğiz” dedi.

Maltepe Belediyesi, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde kadın cinayetleri, şiddet ve tacizlerin önüne geçerek farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Hayata İz Bırakıyoruz' etkinliği gerçekleştirdi. Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde Belediye Başkanı Ali Kılıç ve kadınlar, kadınların toplumdaki haklarına dikkat çeken afiş üzerine el izlerini bıraktı. 

CİNSİYET EŞİTLİĞİNDE MALTEPE İLK 5’TE

Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı etkinlikte konuşan Başkan Ali Kılıç, “Öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki Anadolu insanı kadınına her zaman saygı duymuştur. Her zaman baş tacı etmiştir ancak son yıllarda özellikle de genç kuşağın eğitim konusundaki problemlerini de göz önünde bulundurduğumuzda her geçen gün kadına yönelik şiddetin arttığını görüyoruz. Bunun temelinde aile yatar. Bunun temelinde eğitim yatar. Bu durum temelden alınan iyi bir eğitimle değiştirilebilir. Biz Maltepe Belediyesi olarak son yıllarda yaptığımız çalışmalarla cinsiyet eşitliği konusunda İstanbul'daki 5 ilçenin arasına girmiş bulunmaktayız. Biz bunu çalışma arkadaşlarımıza, Maltepe halkına ve kadın arkadaşlarımıza borçluyuz. Yılda 1 defa kadına şiddete hayır demekle buna bir çözüm mümkün gözükmüyor gibi geliyor bize. Biz elimizden geldiğince kadın ve erkeğin eşit olduğunu, hatta kadına pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini de inandığımız için böyle renkli bir çalışmanın altına imza attık.” dedi.

EZELİ RAKİPLER KADINLAR İÇİN SAHAYA ÇIKTI

Belediyenin düzenlediği ikinci etkinlikte ise ezeli rakipler Beşiktaş ile Fenerbahçe, kadına şiddete karşı bir futbol maçı yaptılar. U-16 kadın takımlarının karşılaştığı maç dostluk içerisinde geçerken takımların Maltepe programı, sabah verilen kahvaltıyla başladı. Daha sonra takımlar, Gülsuyuspor Asım Kara Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından sahaya ilk çıkan Beşiktaş oldu. Beşiktaşlı kadın futbolcular sahaya Atatürk’ün sözünün yazılı olduğu “Kadınlarını geri bırakan toplum, geride kalmaya mahkumdur”, Fenerbahçeli kadın futbolcular ise sahaya “Kadına yönelik şiddete hayır!” pankartlarıyla çıktı. Sonrasında gerçekleştirilen maçta ise kazanan kadınlar ve dostluk oldu. (25.11.2022)

Tarih : 25.11.2022 Haber Fotoğrafları

ayifo1whppzz42xot86s7yg3.jpg

t9Iq8szeophuzkotqpuv56xv.jpg

t36wlrslsiznqfrk0pgeb1xc.jpg

as73gob9p0fychpufmxgn6vz.jpg

hbym8ngIfohyuocamtswi9ze.jpg

cejviaoqhutdymbdnnv1xrew.jpg

7yymue0khzbptcwaabl9pkso.jpg

yo29dmklxhr4jpjoslk50bg3.jpg

vr36hi8hbkrsmtffI2pl7uzw.jpg

742ezxxjhj1pinydkpemcnlr.jpg

xmaqkugbvu1okvnew4zg3ihj.jpg

qsom0j3ieyhsgfmze8lqrwfn.jpg

q1xoff3j2h07rlzejyiq9psc.jpg

xfyupquwhzgxgltjef3l5nmI.jpg

7aeqltpyysbavgep5msvxw6l.jpg

zcdg3lnqv2y1oyuvawtIjeg7.jpg

xtghg4pmv0wvdfochabwmyn5.jpg

d4gwlrh6yijzno3me7bw59jo.jpg

nfmodu2azqaye1rtptwcng4h.jpg

cou8xwcrgbeg6wvq5lxy3etk.jpg

2eoyalgbxlxn7j5hjtguv3sb.jpg

rbpgoeu3mbj7of6hlcnzlh8t.jpg

qrdo63czsexy05qdw2oufnfg.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.