Sevimli Dostlara Buzlu Meyveli, Fıskiyeli Serinlik

Sevimli Dostlara Buzlu Meyveli, Fıskiyeli Serinlik

 

Geniş doğal yaşam alanlarıyla Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nda bulunan 144 türde 1500’ün üzerindeki hayvan, Antalya'daki aşırı hava sıcaklığından olumsuz etkilenmemesi için özel olarak serinletiliyor.

Buzlu Meyveli Ve Fıskıyeli Serinlik

Türkiye’yi etkisi altına alan bunaltıcı sıcak hava hayvanları da zor durumda bırakıyor. Doğal Yaşam Parkı’ndaki görevliler sıcaktan bunalan hayvanları özel hazırlanmış buz kalıpları içinde meyve ve sebze kokteylleri ile besliyor. Her hayvanın beslenme alışkanlıklarına göre farklı meyvelerin konulduğu buz kalıplarındaki meyve kokteylleri,

özellikle maymun türleri için lezzetli bir serinleme yaşatıyor. Doğal Yaşam Parkı’nda sıcaklara karşı ayrıca hayvanların kafeslere konulan fıskiye sistemi, havuzlar, koyu gölgelik alanlar aracılığıyla da serinlemeleri sağlanıyor.

Sıcak Havaya Serin Önlemler

Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı Şube Müdürü Veteriner Hekim Aygül Arsun,

kışın ve yazın hayvanların refahını ve sağlığını sağlamak için her türlü imkanı sağladıklarını söyleyerek, “Antalya’da etkisini gösteren sıcak hava dalgası nedeniyle hayvanlar için gerekli önlemleri uyguluyoruz. Sıcaklık stresi hayvanları olumsuz etkileyebiliyor. Sevimli dostlarımızı serinletmek için karpuz, muz, şeftali, elma, üzüm gibi farklı meyvelerin konulduğu buz kalıplarındaki meyve kokteyllerini ikram ediyoruz. Özellikle Primat (maymun) türleri meyve kokteyllerini afiyetle yiyor. Ayrıca sıcaktan bunalan hayvanları fıskiye sistemi ile ıslatıyor ve serinlemelerini sağlıyoruz. Bazı türdeki hayvanların alışkanlıklarına göre çamur havuzları ve havuzlar ile serinletme işlemi yapılıyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

8exnzv2hi145hylrjav0s7wl.jpg

2jb4rleiwywadv8tsojrpvdg.jpg

z6phqjrzw8mof0x4qsetbyx9.jpg

fmqhhayxl7jwfkn01etjbqy6.jpg

acui8wIthv2keab1slnuf7em.jpg

owhdxfqulbliov5g6rsmna3j.jpg

5marldogu2kvvIgnq7scjczq.jpg

s7ajpIwqmgylb9yckctzr8kx.jpg

gew1f2oxn0b49rp6kp5xywsi.jpg

1o2wcyjxzh9Irrtxkdsb5llc.jpg

cx371o5e0ht9dhImosbwnmlq.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.