ŞİLE’DE ŞENLİK SOKAĞA TAŞTI

ŞİLE’DE ŞENLİK SOKAĞA TAŞTI

Belediyemiz tarafından bu sene 3.sü düzenlenen ‘Anne Sokakta Şenlik Var’ etkinliği Üsküdar Caddesi ve Belediye Meydanında sahne aldı. Şile ve çevre ilçelerden çok sayıda minik, ailesiyle etkinliğe yoğun ilgi gösterdi.

Belediyemiz tarafından bu sene 3.sü düzenlenen ‘Anne Sokakta Şenlik Var’ etkinliği Üsküdar Caddesi ve Belediye Meydanında sahne aldı. Şile ve çevre ilçelerden çok sayıda minik, ailesiyle etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. Her yaştan çocuk düşünülerek düzenlenen etkinlikte; 3 Boyutlu platform, kostüm standı, karikatür atölyesi, slime yapım atölyesi, yüz boyama atölyesi, şile bezi çılgın bebekler atölyesi, rüzgar gülü atölyesi, büyülü gezegen yapım atölyesi, taş boyama atölyesi, seyyar tırmanma duvarı, kil heykel atölyesi, çim adam atölyesi, 3D Roller Coaster, sosis balon atölyesi, minik şefler atölyesi, şile bezi işleme atölyesi, bubble show ve illüzyon gösterisi  ile çocuklar eğlenerek el becerilerini geliştirdiler.

Kahraman Çocuklar

Anne Sokakta Şenlik Var etkinliği boyunca çocuklar yüz boyama atölyelerinde yüzlerini boyatarak, kostüm stantlarında kostümlerini giyerek en sevdikleri kahramanların kimliğine büründüler. En çok ilgiyi ise örümcek adam, külkedisi ve arı maya gördü.

Kirlenmek Hiç Bu Kadar Eğlenceli Olmamıştı

Kil atölyesinde çamurla haşır neşir olan, boyama stantlarında elleri yüzleri boya içinde kalan, hayal atölyesinde hayallerini resmederken üzerini boya içerisinde bırakan çocuklar anne babaları ile birlikte keyifli dakikalar geçirdi. Çocuklarının mutluluğu ile mutlu olan veliler ‘normal zamanda çocuklarımız böyle kirlense bizleri sinir ederlerdi, ancak bu gün onlar kirlendikçe, yüzleri güldükçe bizler mutlu olduk. Bugün burada bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu olmak üzere herkese teşekkürlerimizi sunuyor, seneye de aynı şekilde etkinliğin 4.sünün yapılmasını dört gözle bekliyoruz.’ sözleri ile dileklerini belediye başkanına sundular.

Hatıralar Ölümsüzleşti

            Etkinlik boyunca tüm atölyeler ve ikramlar ücretsiz çocuklarla buluştu. En büyük ilgiyi gören stantlardan biri ise 3D fotoğraf standı oldu. 3D fotoğraf standında çocuklar kostümlerini giyip fotoğraf çektirdi. Minikler çektirdikleri fotoğrafların baskısını anında alarak ve anı defterini imzalayarak yaşadıkları sevinci geleceğe taşıdı.

Mutlu Çocuklar, Umutlu Yarınlar

            Etkinlik boyunca çocuklar için her ayrıntıyı düşünen Belediyemiz, atölyelerin yanı sıra karaoke gösterisi, köpük balon gösterisi, tırmanma duvarı ve 3d fotoğraf standı ile çocukların mutluluklarına mutluluk katarken patlamış mısır ve pamuk şekeri ikramları  yapıldı.

            Etkinlik boyunca mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklar “kendilerinin de unutulmayarak böylesine güzel bir etkinliği düzenlediği için Şile Belediyesi ve Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’na teşekkürlerini ilettiler.” Etkinlikte çocuklarla birlikte bolca vakit geçiren Belediye Başkanımız Tabakoğlu: “Çocuklarımız milletimizin geleceğini temsil eder. Onların mutluluğu bizler için her şeyden önemlidir, onların mutluğunu gördükçe biz mutlu oluyoruz. Bugün tüm küçük kardeşlerimiz doyasıya eğlensin, yüzlerinden gülücük yüreklerinden mutluluk eksik olmasın. Anne Sokakta Şenlik Var etkinliğimizin bu sene üçüncüsünü düzenliyoruz. Bu şenliği ilk yaptığımızda kalıcı olmasını sağlayacağız demiştik, nitekim de bunu başardık. Geçen seneye nazaran bu sene daha fazla atölye ve stantla etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz ve görüyorum ki, seneye daha büyüğünü yapmamız gerekiyor. Böylesine yoğun ilgi ve onlarca çocuğumuzun heyecanı beni mutlu ediyor. Sadece Şile değil köylerimiz ve çevre ilçelerden de misafirlerimizin olduğunu görmek ise beni gururlandırıyor. Bugün burada küçük kardeşlerimiz için bir araya geldik ve onların mutluluğu için her şeyi yapmaya çalışacağız.” sözleriyle heyecanını ve mutluluğunu dile getirdi.

 

 


Kaynak: istanbulses/ Şile

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.