ŞİLE’NİN YENİ FESTİVALİ ‘KİTAP’

ŞİLE’NİN YENİ FESTİVALİ ‘KİTAP’

30. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve sanat Festivalinin ardından 28 Temmuz 6 Ağustos tarihleri arasında Şile, Kitap Festivaline ev sahipliği yapacak. 45 yayın evi ve 11 değerli yazarın katılacağı festivalde 7’den 70’e tüm kesimin ilgisini çekecek kitaplar

30. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve sanat Festivalinin ardından 28 Temmuz 6 Ağustos tarihleri arasında Şile, Kitap Festivaline ev sahipliği yapacak. 45 yayın evi ve 11 değerli yazarın katılacağı festivalde 7’den 70’e tüm kesimin ilgisini çekecek kitaplar sahne alacak.

Tarih, Kültür ve Sanatın bir arada yaşadığı Şile’de Kitap okumayı sevdirmek, kitabın insan gelişimine önemini vurgulamak için gerçekleştirilen 1. Şile Kitap Festivali’nde okumanın, düşünmeyi ve anlamayı geliştireceği, insanlığı, milleti, tarihi, kültürü ve dünyayı anlamanın yolunun ise okumaktan geçtiği vurgulanıyor.

EN DEĞERLİ 10 GÜN, 11 YAZAR

Kalemleri ile milyonları peşinden sürükleyen ve insanlığa sundukları eserleri ile 11 değerli yazar 28 Temmuz-06Ağustos tarihleri arası Şile Limanında okurlarıyla buluşuyor.

Söyleşilerin ve imza günlerinin olacağı kitap fuarı boyunca 28 Temmuz’da Hulusi Şentürk ve Fatih Çıtlak, 29 Temmuz Sunay Akın, 30 Temmuz İlber Ortaylı, 31 Temmuz Pelin Çift, 1 Ağustos Mete Yarar, 2 Ağustos Melih Tuğtag, 3 Ağustos Kahraman Tazeoğlu, 4 Ağustos Mehmet Ali Bulut, 5 Ağustos Şermin Çaktakçı, 6 Ağustos Aşkım Kapışmak Şileli vatandaşlarla ve okurlarıyla buluşacak.

Bu yıl birincisi gerçekleştirilecek Şile Kitap Fuarı ile ilgili konuşan Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu: “Şile; Tarih, Kültür ve Sanatın bir arada yaşadığı ender şehirlerden biridir. Bu nedenledir ki Şile tüm değerlerine sahip çıkan, geleneklerinin devam ettirildiği, kültürlü bireylerin kültürünü geleceğe işlediği bir yer konumundadır. 7’den 70’e tüm yaş guruplarına hitap edecek Şile Kitap Fuarında Türkiye’nin önde gelen 45 yayın evi kitaplarını okuyucu ile buluştururken minik kardeşlerimiz de ilk kez kendi kitaplarını alacaklar. Çocuklarımızın küçükten kitaba alıştırılarak gelecekte vatana, millete ve ailelerine faydalı, okuma kültürü ile de zararlı alışkanlıklardan uzak bireyler olması kitap alışkanlığının kazandırılmasında yegâne amaçlardandır. ‘Ağaç yaşken eğilir’ misali gelecek nesiller kitapla, tarihle, sanatla ve kültürle birlikte büyüyecek.” sözleri ile konuşmalarını tamamladı.

28 Temmuz 06 Ağustos tarihleri arasında Şile Limanında gerçekleştirilecek 1. Şile Kitap Festivali’nde stantların açılışı 18.00’de söyleşiler ve imza törenleri ise 21.00’de gerçekleştirilecek.


Kaynak: istanbulses/ Şile

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.