SİLİVRİ BAYRAMA HAZIR

SİLİVRİ BAYRAMA HAZIR

Silivri Belediyesi ekipleri, vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesini amaçlayarak gerekli denetim ve hazırlık çalışmalarını tamamladı.

Silivri Belediyesi, ilçede Ramazan Bayramı’nın huzur ve rahat içinde geçmesi için gerekli çalışmaları tamamladı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte tüketici sağlığının korunması amacıyla denetim ve kontroller gerçekleştirdi. Ekmek ve unlu mamullerin imalatını yapan fırın, market ve pastanelere yapılan denetimlerde raflarda son kullanma tarihleri geçen ürünler, imha edilmek üzere toplandı. Ekipler, ilçede gıda sektöründe hizmet veren işyerlerinin intizam, temizlik ve gramaj kontrollerini gerçekleştirdi.

 

TEMİZLİK ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Her yıl düzenli olarak yapılan tüm ibadethanelerin bakım, onarım ve temizlik çalışmaları da Ramazan Bayramı öncesi tamamlandı. Silivri Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Silivri İlçe Müftülüğü’ne bağlı 58 adet cami, mescit ve şadırvanların temizlik çalışmalarını tamamlayarak ibadete hazır hale getirdi.

 

YENİ MEZARLIĞA ÜCRETSİZ SERVİS

Silivri Belediyesi arife gününden itibaren bayram süresince 10.30- 16.00 saatleri arasında, Özel İdare İş Merkezi önünden yarım saat arayla, Yeni Mezarlığa ve Alipaşa Mezarlığı’na ücretsiz servis hizmeti sunacak.


Kaynak: istanbulses / Silivri
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.