SİLİVRİ BELEDİYESİ 25 BİN AŞURE DAĞITTI

SİLİVRİ BELEDİYESİ 25 BİN AŞURE DAĞITTI

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Muharrem ayı nedeniyle ilçe genelinde toplam 25.000 aşure dağıtımı gerçekleştirdi. Meclis Üyeleri ve Belediye Başkan Yardımcılarının katılımıyla dağıtılan aşurelere, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Silivri Belediyesi, İslam dünyasında kutsal aylardan kabul edilen Muharrem ayında ilçe genelinde aşure dağıtımı yaptı. Dağıtımlar, cuma namazı sonrası tüm camilerde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Muharrem ayının birlik ve beraberliğin ayı olduğunu ifade eden Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar: “Mübarek Muharrem Ayının sonuna geldik ve tüm İslam alemi için anlamı olan aşurelerimizi de bu yıl barış, huzur, hoşgörü ve kardeşlik dileyen dualarımız ile birlikte cuma namazının ardından tüm camilerimizde dağıttık. Allah tutulan matem oruçlarını, yapılan ibadetleri kabul etsin. Yaptığımız ve dağıttığımız tüm aşureler Kerbela’da katledilen masumların, bu vatan, bu bayrak uğruna şehit olanların ruhlarına huzur versin” dedi. Başkan Işıklar, Cuma namazı sonrasında aşureleri vatandaşlara kendi ikram etti. Yoğun bir ilginin olduğu ve uzun kuyrukların oluştuğu aşure sırasında vatandaşlar Başkan Işıklar ile sohbet etti. CHP Silivri Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcılarının katıldığı dağıtımda, ilçe genelindeki tüm cami ve mescitlerde toplam 25 bin aşure ikram edildi.


Kaynak: istanbulses / Silivri
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.