SİLİVRİ BELEDİYESİ BAYRAM İÇİN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

SİLİVRİ BELEDİYESİ BAYRAM İÇİN HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

Silivri Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde kurban satış ve kesim yerlerindeki çalışmalar da dâhil tüm hazırlıklarını tamamladı.

Silivri Belediyesi, Kurban Bayramı arifesinde ilçe genelindeki tüm hazırlıklarını tamamladı. Silivri’nin bayrama hazır olduğunu ifade eden Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, ilçe genelindeki camilerimizin tamamı Kurban Bayramı öncesi temizlettirerek bayrama hazır hale getirdi. İlçe genelindeki tüm camiler ve mescitlerimizde her yıl iki kez düzenli olarak bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını yaptıran Başkan Işıklar, bu yıl 58 camide avlu temizliği, cam ve zemin temizliği yaptırdı.

 

KESİM ELEMANI YETİŞTİRME KURSU TAMAMLANDI

Hazırlıklar kapsamında Silivri Belediyesi, Silivri Halk Eğitim Merkezi, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Silivri İlçe Müftülüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen Kurban Kesim Elemanı Yetiştirme Kursu tamamlandı. Kursa katılanlar ‘Kurban Kesim Elemanı’ belgelerini teslim aldı.

 

ZABITA EKİPLERİ DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRDİ

Silivri Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipler ise Kurban Bayramı öncesinde denetimlerini sürdürdü. İlçe genelinde sorunsuz bir bayram geçmesi adına pastaneler ve kuruyemişçilerin genel temizlik ve ruhsat denetimleri yapılarak uyarılarda bulunuldu.

 

KURBAN KESİM SETİ DAĞITILDI

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın önceki yıllarda dağıtımına başladığı Kurban Kesim Seti ile kesimden sonraki torbalama işleminde vatandaşlara kolaylık sağlayacak paketler, bu yıl da dağıtıldı. İçerisinde dört ayrı renk torba bulunan paketlerde sarı renk sakatat; kırmızı renk atık; siyah renk deri ve mavi renkli torbalar da kurban etini koymak için kullanılacak.

Veteriner İşleri Müdürü Burçin Sarısaltıkoğlu, küçük ve büyük baş için iki ayrı çeşitte hazırlatılan kesim setinin, gıda maddesi ile temas etmesinde hiçbir sakınca olmadığının altını çizdi.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

TÜM HİJYENİK ŞARTLAR SAĞLANDI

Kurban Bayramı’nın ilçe genelinde sorunsuz geçmesi adına çalışmaları sürdüren Silivri Belediyesi, belediyeye ait kurban kesim ve satış yerlerinde su düzeni, bay ve bayan tuvaletleri, kurban satıcıları için mobil banyo düzeneği, sosyal amaçlı çadır, bay bayan mescit, çöp konteynerleri ile her türlü hijyenik şartları oluşturdu. Hayvanların kesim yapılırken birbirini görmeyeceği şekilde demir bölmelerle ayrılarak dizayn edilen Silivri Belediyesi Kurban Kesim Yerlerinde hayvan hakları konusunda da gerekli özen gösterildi.

 

SIZDIRMAZ DEPOLAR VE DEZENFEKSİYON ÇUKURLARI OLUŞTURULDU

Silivri Belediyesi tarafından kesim-satış alanlarında küçük ve büyük baş kan giderlerini bir noktada toplayacak sızdırmaz depolar oluşturuldu. Kurban Bayramı süresince sıvı atıklar vidanjör yardımıyla çekilerek yetkililer tarafından izin verilen alanlara dökülecek. Açılan dezenfeksiyon çukurları ile atıkların imha edilmesi sağlanacak.

 

CANLI HAYVAN BASKÜLÜ

Silivri Belediyesi tüm bu hizmetlerinin yanı sıra belediyeye ait kurban satış ve kesim yerlerine canlı hayvan tartım cihazı yerleştirdi. Kilo ile kurban almak isteyen Silivrililere büyük kolaylık sağlayan hayvan baskülü ücretsiz olarak kullanılıyor.


Kaynak: istanbulses / Silivri
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.