Silivri'de Şiddetli Yağmura Hızlı Müdahale

Silivri'de Şiddetli Yağmura Hızlı Müdahale

Yağışın neden olduğu su baskınları, ağaç devrilmeleri, araç mahsur kalması ve diğer olası sorunlara karşı ekipler, teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürüyor.

Silivri Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Afet İşleri Müdürlüğü, Silivri Belediyesi S.A.K. ekipleri (Silivri Belediyesi Afet Koordinasyon Ekipleri) ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehrin dört bir yanında meydana gelen sorunlara hızla müdahale ediyor. Ekipler, 4 adet ağaç devrilmesi, 2 aracın mahsur kalması ve 12 adet su baskınına müdahale etti. Ayrıca, muhtelif yerlerde mazgal temizlikleri yapılarak su tahliye işlemleri gerçekleştirildi, vatandaşların mağdur olmaması için çaba gösterildi.

Silivri Belediye Başkanlığı, yapılan koordinasyonlu çalışmalar hakkında şu açıklamayı yaptı: "Yağışların şehrimizde yarattığı etkileri en aza indirmek için ekiplerimiz yoğun çaba sarf ediyor. Vatandaşlarımızın güvenliği ve rahatı için tüm ekiplerimizle birlikte sahadayız. Yaşanan yağışlardan dolayı oluşabilecek her türlü soruna karşı hazırlıklıyız ve gerekli tüm önlemleri alıyoruz."

Silivri Belediyesi, vatandaşların olası acil durumlarda 444 20 47 numarasını arayarak yardım istemeleri gerektiğini hatırlatarak, ayrıca sosyal medya üzerinden gelen bildirimleri de değerlendirerek, sorunlara en hızlı şekilde müdahale etmeye devam edeceğini belirtti.
t8adgnjrcmynw9dceo1hytpp.jpg

r7svyq8unackm2uywnIwze96.jpg

hez8ewv21caofjjqnxrbkwpf.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.