Şinasi Öktem; Genel Başkanımızın kararını alkışlıyorum

Şinasi Öktem; Genel Başkanımızın kararını alkışlıyorum

CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Şinasi Öktem, Eyüp ilçesinde oturan partililerle yaptığı toplantıda yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ön seçime girme kararını alkışladığını söyledi

 CHP 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Şinasi Öktem, Eyüp İlçesi’nde Akşemsettin, Esentepe, Sakarya Mahalleleri’nde oturan Cumhuriyet Halk Partisi üyeleriyle bir araya geldi. Partililer tarafından coşkuyla karşılanan Öktem, toplantıda yaptığı konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir'de ön seçimden milletvekili adaylığını açıklamasını alkışlanacak bir davranış olarak değerlendirdiğini belirterek, "Eğer CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, bölgesini bırakıp İzmir ikinci bölgeden aday oluyorsa ön seçime herkes girmelidir. Genel Başkanımızın bu kararını alkışlıyorum. Birbirimizi kırmadan birbirimize saldırmadan sandık kurullarında hile yapmayı düşünmeden bir seçim geçirmeliyiz. Sandık kurullarına kendi adamlarını koyarak seçim almayı düşünenlerin hesapları boşa çıkar. Cumhuriyet Halk Partililer hilesiz, hurdasız demokratik bir ön seçim geçirecekler. Bu seçimden çıkan sonuçlar ne olursa olsun bu sonuçları sırtımıza alacağız ve partimizi iktidara taşımak için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

7 Haziran’da yapılacak seçimler Türkiye için bir çözüm olacak. Biz bu seçimlerde iktidara gideceğiz, bunun için aramızdaki tüm sorunları bir kenara bırakmalıyız. Tamamen seçime kilitlenmeliyiz. Önce partimizi iktidara taşıyacak, sonra da kendi aramızdaki meseleleri konuşacağız. Sizinle çok uzun yıllardan beri siyaset yapıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi içindeki enerji ve potansiyeli ortaya çıkarttığımızda hayallerimize kavuşacağız. Umutla, mutlulukla birbirimizin gözlerine bakalım. Bu bakışlarımızla gözlerimizden aldığımız enerji bizleri iktidara taşıyacak, bizleri diktatörlerden, faşizm özlemini çekenlerden kurtaracaktır. Ya yeni bir yol açacağız, ya bir yol bulacağız. Tıpkı Cumhuriyetin kuruluş yıllarındaki gibi bu yolu açacağımıza yürekten inanıyorum. Hep birlikte birbirimize sıkı sıkı sarılalım, hangi arkadaşımız seçilirse başımız üstüne taç yapalım, bu arkadaşlarımızı Ankara’ya taşıyarak partimizi 8 Haziran’da iktidar yapalım.

Toplantıda aday numarasının 94 olduğunu söyleyen ve partililerden destek isteyen CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Şinasi Öktem’in ‘Oy verseniz de vermeseniz de sağ olun. Ama verseniz iyi olur. Ön seçimden kim çıkarsa çıksın biz 7 Haziran’a kadar partimizi iktidar yapmak için çalışacağız’ sözleri partililerden tarafından alkışlandı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.